REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Balandžio 12 d. 18:00

Rusija išsikvietė Prancūzijos ambasadorių: užkliuvo vieši pasisakymai

Pasaulis

Stephane‘o Sejourne. ELTA nuotr.

Lina LinkevičiūtėŠaltinis: ELTA


297980

Rusija penktadienį išsikvietė Prancūzijos ambasadorių Maskvoje, norėdama pasiskųsti dėl „nepriimtinų“ Prancūzijos užsienio reikalų ministro Stephane‘o Sejourne pastabų, pranešė Rusijos užsienio reikalų ministerija.

S. Sejourne pirmadienį pareiškė, kad Prancūzija nėra suinteresuota kalbėtis su Kremliumi. Toks jo komentaras nuskambėjo praėjus kelioms dienoms po to, kai buvo skirtingai atsiliepta apie telefoninį Rusijos ir Prancūzijos gynybos ministrų pokalbį.

Prancūzijos ambasadorius Pierre‘as Levy „buvo informuotas apie nepriimtiną tokių pareiškimų, kurie neturi nieko bendra su realybe, pobūdį“, pranešime nurodė Rusijos užsienio reikalų ministerija ir pasmerkė „sąmoningą poelgį“, kuriuo „siekta pakenkti bet kokio dialogo tarp abiejų šalių galimybei“.

Tai naujausias kivirčas tarp abiejų šalių, kurių santykiai Rusijos karo prieš Ukrainą fone nuo metų pradžios pablogėjo.

Po balandžio 3 d. įvykusio abiejų šalių gynybos ministrų pokalbio Rusija pareiškė „besitikinti“, kad Prancūzijos slaptosios tarnybos nėra susijusios su kovo 22 d. surengtu išpuoliu Maskvos koncertų salėje, per kurį žuvo 144 žmonės. Atsakomybę už šią ataką prisiėmė „Islamo valstybė“.

Prancūzija inicijavo ministrų pokalbį, norėdama perduoti Rusijai „naudingos informacijos“ apie šį išpuolį.

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas po pokalbio piktai sureagavo į Rusijos užuominą ir pasmerkė „grėsmingus komentarus“.

Sausį Rusija buvo pareiškusi, kad Charkive, Ukrainos šiaurės rytuose, nukovė 60 Prancūzijos „samdinių“. Paryžius savo ruožtu pasmerkė „koordinuotą“ dezinformacijos sklaidą iš Maskvos.REDAKCIJA REKOMENDUOJA