REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Karas Ukrainoje2023 m. Lapkričio 10 d. 19:14

Rusija grąžina deportuotą 17-metį ukrainietį paauglį iš Mariupolio

Pasaulis

Etaplius.ltŠaltinis: BNS


283202

17-metis našlaitis iš Mariupolio, rusų okupantų neteisėtai deportuotas į Rusijos teritoriją, grąžinamas į Ukrainą pagal retą Kyjivo ir Maskvos susitarimą, penktadienį pranešė Ukraina ir Rusija.

Tarptautinis Baudžiamasis Teismas (TBT) yra išdavęs V. Putino arešto orderį dėl kaltinimų karo nusikaltimais neteisėtai deportavus ukrainiečių vaikus.

Praėjusį pavasarį Rusijos pajėgos iš Mariupolio į Rusiją išvežė 17-metį Bohdaną Jermochiną ir, kaip ir nežinomą skaičių kitų ukrainiečių vaikų, apgyvendino rusų globėjų šeimoje.

Anksčiau šiais metais Maskva teigė, kad jis bandė pabėgti atgal į Ukrainą, bet buvo sulaikytas netoli Baltarusijos sienos.

„Bohdanas Jermochinas netrukus bus Ukrainoje!“ penktadienį socialiniame tinkle parašė Ukrainos teisių komisaras Dmytro Lubinecas.

„Oficialiai patvirtinu, kad susitarėme dėl Bohdano grįžimo į Ukrainą ir jo susijungimo su seserimi“, – pridūrė jis.

Ši žinia buvo paskelbta po to, kai jo advokatai šią savaitę Ukrainos žiniasklaidai pranešė, kad B. Jermochinui, kuriam netrukus sukaks 18 metų, Rusijoje jau įteiktas šaukimas į kariuomenę.

Maskva patvirtino, kad B. Jermochinas bus grąžintas Ukrainai.

Rusų vaiko teisių komisarė Marija Lvova-Belova, kuriai dėl priverstinio ukrainiečių vaikų perkėlimo į Rusiją TBT taip pat yra išdavęs arešto orderį, penktadienį sakė, kad paauglys išvyks iš Rusijos per trečiąją šalį susitikti su giminaite.

„Rusijos ir Ukrainos pusės susitarė dėl Bohdano ir jo sesers susitikimo trečiojoje šalyje per jo gimtadienį“, – sakė ji socialinėje žiniasklaidoje, bet susitikimo vietos nenurodė.

Šiais metais M. Lvova-Belova kelis kartus sakė, kad B. Jermochinas norėjo likti Rusijoje ir kad Ukrainos pareigūnai jį įkalbinėjo grįžti.

Tačiau penktadienį ji teigė, kad B. Jermochinas persigalvojo.

Ji taip pat sakė, kad normalu, jog jis sulaukė šaukimo į kariuomenę.

„Tokius pranešimus gauna visi tokio amžiaus Rusijos piliečiai“, – sakė ji.

Ukraina nenurodė, kada B. Jermochinas bus grąžintas į Ukrainą.

Manoma, kad nuo karo pradžios Rusija į savo teritoriją išvežė tūkstančius ukrainiečių vaikų.

Praėjusį mėnesį Rusija pareiškė, kad tarpininkaujant Katarui grąžins keturis ukrainiečių vaikus jų giminaičiams.REDAKCIJA REKOMENDUOJA