Notice: Undefined index: etapliusAdmin in /home/alfa/subdomains/etaplius/straipsnisDESKTOP.php on line 3
ETAPLIUS - Ruošiamasi vadinamosios Krošinskių pilaitės prikėlimui – vėl pajudėjo darbai
REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2024 m. Kovo 21 d. 16:54

Ruošiamasi vadinamosios Krošinskių pilaitės prikėlimui – vėl pajudėjo darbai

Rokiškis

Rokiškio rajono savivaldybės nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Rokiškio rajono savivaldybė


295697

Senosios Tyzenhauzų alaus daryklos arba vadinamosios Krošinskių pilaitės taikomiesiems tyrimams ir tvarkybos darbų projektui parengti Kultūros ministro įsakymu skirta 66,39 tūkst. eurų, Rokiškio rajono savivaldybė prisideda apie 13 tūkst. eurų. Darbus numatyta atlikti 2024-2025 metais.

Pasak Rokiškio rajono mero Ramūno Godeliausko, savivaldybė planuoja pirkimą vykdyti iš karto visiems darbams – tiek tyrimams, tiek tvarkybos, tiek techniniam darbo projektui. „Techniniame projekte jau bus numatyta, ką planuojame veikti su pastatu, kokia bus jo paskirtis, ne tik kokia bus pastato išorė, komunikacijos, bet ir vidaus išplanavimas.

Techninis darbo projektas jau negauna valstybės finansavimo, todėl teks jį atlikti savivaldybės biudžeto lėšomis. Kiek jis gali kainuoti, sunku pasakyti, bet kultūros paveldo objektams tokių projektų sąmatos siekia 200-300 tūkstančių eurų. Šias lėšas jau reikės numatyti kitų metų savivaldybės biudžete“, – komentuoja R. Godeliauskas

Šiandien apžiūrėti alaus daryklos pastato į Rokiškį atvyko Kultūros infrastruktūros centro projektavimo priežiūros tarnybos vadovas Donatas Raginis ir projekto vadovė Ieva Vilytė. Kol kas specialistai pradeda rinkti duomenis ir dokumentus, kurie reikalingi numatytų darbų vykdymui.

Gavus valstybės finansavimą pirmiesiems darbams, Rokiškio rajono meras sudarė darbo grupę, kuri spręs alaus daryklos pastato pritaikomumo klausimą. Darbo grupę, kuriai vadovaus pats meras, sudaro savivaldybės Architektūros ir paveldosaugos skyriaus vedėjas Raimondas Simanavičius ir vyr. specialistė Audronė Gavėnienė, savivaldybės Komunikacijos ir kultūros skyriaus vedėja Irena Matelienė, visuomeninės organizacijos „Tyzenhauzų paveldas“ narys Raimondas Sirgėdas, Rokiškio krašto muziejaus direktorė Aušra Gudgalienė. Kol kas darbo grupė vienos kokios galutinės vizijos, kas šiandien galėtų būti Krošinskių pilaitėje, neturi.

Vis tik, pasak R. Godeliausko, nors išgrynintos idėjos, kas bus atgaivintoje Krošinskių pilaitėje, dar nėra, bet planuojama platesnė imtis – ne tik Rokiškio krašto, bet visos Aukštaitijos. „Finansai labai dideli, tvarkybos darbai gali kainuoti apie 3 milijonus eurų, reikės ir savivaldybės prisidėjimo, ir iš Kultūros departamento tikimės gauti lėšų, todėl ir veikla šiame pastate turėtų būti platesnė, susijusi ne tik su Rokiškio kraštu“, – atkreipia dėmesį rajono meras.REDAKCIJA REKOMENDUOJA