REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Laisvalaikis2021 m. Rugsėjo 1 d. 06:00

Rugsėjo 1-oji: vardadieniai, astrologija

Vilnius

A. Rutkausko nuotr.

Reporteris SantaŠaltinis: Etaplius.lt


96866

Rugsėjo 1-oji – Mokslo ir žinių diena.

Rugsėjo 1-oji - tai naujųjų mokslo metų pradžia visose Lietuvos mokymo įstaigose: pagrindinėse, vidurinėse, aukštesniosiose ir aukštosiose. Rugsėjo 1-oji mokslo metams nuo seno buvo palanki, nes šiuo metu baigiasi visi lauko darbai, kuriuos nudirbti žmonėms padėdavo ir vaikai. Taigi rudenį jie vaikus jau galėdavo išleisti į mokslus. Lietuvoje rugsėjo 1-oji iškilmingai pradėta švęsti nuo 1980-ųjų, kaip ir kitose Sovietų Sąjungos, kuriai Lietuva tuo metu priklausė, šalyse. Ši tradicija į Rusiją, o vėliau ir į visas Sovietų Sąjungos šalis, atėjo iš Bizantijos, kur rugsėjo 1-oji buvo ir Naujųjų metų pradžia. Ten buvo manoma, kad būtent šią dieną Dievas pradėjo kurti pasaulį.

Kitose šalyse mokslo metų pradžiai neskiriama tiek daug dėmesio. Pavyzdžiui, Ispanijoje ar Prancūzijoje vaikai į mokyklą atvedami apytikriai rugsėjo-spalio mėnesiais. JAV mokslo metai prasideda pirmąjį rugsėjo antradienį.

Rugsėjo pirmoji, trečiadienis – 244-oji metų diena (trečioji 35-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 121 diena.

Savo vardadienius šiandien švenčia Burkanta, Burkantas, Burtautas, Burtautė, Burvilas, Burvilė, Burvyda, Burvydas, Eigidas, Eigidė, Egidija, Egidijus, Gytautas, Gytautė, Gytenė, Gytenis, Gytė, Gytis, Verena;

rytoj: Ingrida, Jauvaida, Jauvaidas, Jauvyda, Jauvydas, Protenė, Protenis, Vaidevutis, Vilgaudė;

poryt: Almuotė, Augvilas, Augvilė, Augvydas, Augvydė, Auksė, Bronė, Bronislova, Bronislovas, Bronius, Bronys, Mirga, Sirtautas, Sirtautė, Sirvyda, Sirvydas.

************

Dangaus kūnai:

Saulė šiandien teka 06.23, leidžiasi 20.14. Dienos ilgumas – 13.51.

Šiandien – trečioji Mėnulio priešpilnio diena.

Saulė Mergelės ženkle.

**************

Protingos mintys:

„Švietimas yra geresnė laisvės apsauga nei nuolatinė armija“ (E. Everetas).

**************

Astrologinė prognozė rugsėjo 1-ajai, trečiadieniui

AVINAS. Tikėtina, kad atskleisite artimo žmogaus problemą, keisto jo elgesio priežastis. Arba patys susivoksite savo vidiniame pasaulyje dėl kilusių dilemų. Tai palengvins svarbų pasirinkimą.

JAUTIS. Viskas gali pasisukti palankia linkme. Sėkmė lydės ir darbus, ir pramogas. Palanku preliminariai tartis dėl galimų uždarbio šaltinių, bendradarbiavimo ar pan.

DVYNIAI. Šiandien noriai bendrausite ir darbuositės. Galbūt įsigysite daiktą, kurio seniai troškote. Galimos pajamos iš nuomos, smulkios komercijos. Visgi lengva apsigauti. Pasisaugokite sukčių.

VĖŽYS. Paaštrės jūsų intuicija, komercinė uoslė. Regis, nestokosite įdomių idėjų ir energijos joms įgyvendinti. Yra tikimybė sulaukti pasiūlymų darbo, verslo, reklamos sferoje.

LIŪTAS. Palanki diena meninei veiklai, socialiniams interesams, labdarai. Kol kas nederėtų užsiimti sunkiais fiziniais darbais, reikštis viešumoje. Venkite svaigalų, neaiškių vaistų.

MERGELĖ. Kolektyvas, draugai ragins kažko aktyviau imtis. Problemų gali kilti dėl to, kad nelabai atskirsite geras paskatas nuo destruktyvių. Galite būti suklaidinti ir nukentėti.

SVARSTYKLĖS. Šiandien be atvangos dirbsite ir rankomis, ir liežuviu. Darbe, viešumoje labai svarbu galvoti, ką kalbate, kokį požiūrį ginate. Jeigu tuo klausimu nesate tikri žinovai, verčiau nesiginčykite.

SKORPIONAS. Galima nuveikti daug naudingų darbų, tik reikėtų nepamiršti, kad sėkmė, tikslo pasiekimas turi savo kainą. Paisykite įstatymų. Galite gauti reikšmingą žinią iš užsienio.

ŠAULYS. Gali būti, kad gausite žinią, žadančią reikalingas permainas ar paskolą. Neskubėkite sunaikinti dokumentų, senų laiškų – jų gali prireikti. Nors turėsite galimybę ištaisyti kai kurias klaidas, šiandien lengvai galite prisidaryti naujų.

OŽIARAGIS. Šiandien turėtų sektis tarpininkauti, derėtis, megzti bendradarbiavimą, partnerystę. Draugiškai aiškinkitės santykius, kolegiškai pasidalinkite patirtimi, žiniomis.

VANDENIS. Ši diena sukels ūpą visame kame siekti tvarkos, švaros, taupumo ir tvarumo. Arba šito reikalaus kažkas kitas, o jums teks į tai atsižvelgti. Turbūt jums rūpės pagerinti savo išorinį įvaizdį ar išspręsti medicininę problemą.

ŽUVYS. Galite pasiekti neblogų rezultatų kūryboje, sporte, darbe su vaikais. Visgi koją kaišioti gali konkurentai, pavyduoliai ir nevengiantieji pasinaudoti svetimu geru. Arba būtent jūs negalėsite nurimti, kad konkurentui gerai sekasi.

Geros dienos!REDAKCIJA REKOMENDUOJA