PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Balandžio 18 d. 15:49

Rūdninkų poligone rudenį prasidės statybos

Šalčininkai

BNS/Fotobankas nuotr.

Milena AndrukaitytėŠaltinis: BNS


264723

Lietuvai ruošiant infrastruktūrą priimti Vokietijos brigadai Rūdninkų poligone rudenį prasidės statybos darbai, sako krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

„Kad iki 2026 metų pasirengtume priimti (brigados – BNS) vienetą, vienoje iš tų vietų, Rūdninkų poligone, jau šį rudenį planuojama pradėti paruošiamuosius statybos darbus“, – antradienį per posėdį Seime sakė A. Anušauskas.

Jis taip pat pažymėjo, kad poligone jau atlikti visi parengiamieji darbai, tai yra teritorijos ribų žymėjimas, kirtimai, suderinta oro erdvės kontrolė, pradėti tiesti vidaus keliai.

„Lapkričio mėnesį atidarytos trys šaudyklos, o šį mėnesį pradedami vidiniai keliai, jų tiesimas. Beje, kelias už poligono ribų nuo Pirčiupių iki Jašiūnų taip pat bus rekonstruojamas, nes yra susijęs su patekimu į šį poligoną“, – kalbėjo ministras.

Anot jo, su Vokietija taip pat tariamasi dėl išankstinio amunicijos, įrangos dislokavimo, tam pradėta statyti amunicijos sandėlius. „Iš viso reikia 70 sandėliavimo vietų“, – sakė A. Anušauskas.

Be kitų dalykų, ruošdamasi priimti Vokietijos brigadą, Lietuva pernai ėmėsi įrenginėti naują karinį Rūdninkų poligoną. Seimas Rūdninkų karinį poligoną, kuris užima apie 17 tūkst. ha plotą, yra pripažinęs ypatingos svarbos objektu.

Pastaruoju metu Rūdninkų poligono teritorijoje treniravosi Viešojo saugumo tarnyba, tačiau čia nuspręsta atkurti karinį poligoną. Jame ilgainiui turėtų atsirasti infrastruktūra, skirta apgyvendinti 3 tūkst. karių, įvairios karinės technikos aikštelės ir parkai, valgykla, sporto ir laisvalaikio kompleksas, šaudmenų, sprogmenų sandėliai.

Lietuvos kariuomenės duomenimis, visiškai įrengti poligonui ir kelių infrastruktūrai reikės 260 mln. eurų.

Rengiantis priimti vokiečius taip pat planuojama plėsti Jonavos rajone, Rukloje, esančias kareivines. Ten šiuo metu ir yra įsikūręs Vokietijos vadovaujamas sąjungininkų batalionas.

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda ir Vokietijos kancleris Olafas Scholzas (Olafas Šolcas) pernai birželį Vilniuje paskelbė komunikatą, kuriame yra numatyta, kad „Vokietija yra pasirengusi vadovauti tvirtai ir kovai paruoštai brigadai Lietuvoje, skirtai atgrasyti ir ginti nuo Rusijos agresijos“.

Vilnius siekia, kad pilnos sudėties Vokietijos brigada Lietuvoje būtų dislokuojama nuolat. Vokietijos pareigūnai viešai kartoja, kad dalis brigados karių bus Lietuvoje, o dalis – gimtinėje, tačiau bus pasirengusi greitai persidislokuoti esant reikalui.