REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2018 m. Gruodžio 5 d. 11:56

Romansų muzikos vakaras joniškiečiams

Šiauliai

Joniškio rajono savivaldybės nuotr.

Reporteris LinaŠaltinis: Etaplius.lt


63299

Lapkričio 30 d. Joniškio Baltojoje sinagogoje vykęs romantiškos muzikos vakaras „Širdies melodijos“ sulaukė pilnos salės žiūrovų, norinčių išgirsti romantiškų dainų.


Foto galerija:

dsc-0400-14602.jpg
dsc-0384-14600.jpg
dsc-0375-14599.jpg
dsc-0334-14598.jpg

Penktadienį žiūrovus dainomis džiugino Joniškio kultūros centro romansų grupė „Ašalia, vadovaujama Ritos Kipšaitės-Balčiūnienės, solistas Antanas Karnišauskas ir Rudiškių folkloro ansamblio „Rudbala“ romansų atlikėjai.

Ne vieno žiūrovo širdį jausmingumu suvirpino Elzė Urbietytė iš Šiaulių, kraštiečiai Rūta ir Jonas Vyšniauskai iš Vilniaus, grupė „Romantika“ iš Anykščių. Abejingų nepaliko ir dainų skambesiu sužavėjo kraštietis Paulius Jurgaitis iš Šiaulių, Vilijos ir Oksanos duetas iš Rokiškio.

Linkėdamas tęsti gražias tradicijas renginio dalyvius sveikino Lietuvos Respublikos Seimo narys Vitalijus Gailius, dėkojo dalyviams už romansų populiarinimą Joniškio krašte. Vakarą vedė ir šiltus žodžius joniškiečiams skyrė „Moteris Saulė 2017“ – Vidutė Petraitienė.

Romantiškos muzikos vakarai tradiciškai kasmet tęsiami jau keletą metų Joniškio kultūros centro grupės „Ašalia“ iniciatyva. Romansai paprastai vadinami širdies dainomis, išreiškiančiomis nuotaikas, išgyvenimus, prisiminimus. Pirmieji romansai pradėti dainuoti Ispanijoje, vėliau paplito daugelyje šalių. Lietuvoje romansai pradėti kurti XX a. I pusėje. Susirinkusi žiūrovų gausa liudijo, kad romansai yra vienas iš mėgstamų žanrų.REDAKCIJA REKOMENDUOJA