REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Gruodžio 22 d. 14:57

Romainiuose iškils naujas 260 vietų vaikų darželis

Kaunas

Reporteris AgnėŠaltinis: Etaplius.lt


198529

Vietų trūkumą lopšeliuose-darželiuose išsprendęs Kaunas toliau skiria dėmesį ne tik esamos infrastruktūros atnaujinimui, bet ir naujų objektų statybai. Per penkerius metus modernizuota pusė miesto darželių, greitai duris atvers dar 3 ikimokyklinio ugdymo įstaigos – pastatas Jūratės g., vadinamasis Kuršių darželis Šilainiuose bei naujai suprojektuota įstaiga Vijūkų g. Iš viso bus sukurta per 600 naujų vietų mažiesiems kauniečiams ir apie 150 etatų darbuotojams.

Pokyčiai Romainių gyventojams

Antradienį posėdžiavusi Kauno miesto taryba pritarė sprendimui statyti naują vaikų darželį sparčiai augančiame ir vis daugiau naujakurių pritraukiančiame Romainių mikrorajone, Vijūkų gatvėje. Čia kuriasi nemažai jaunų šeimų su mažamečiais vaikais.

2018 metais Romainiuose atidarytas naujai pastatytas Kauno Veršvų gimnazijos pradinių klasių korpusas. Šiame filiale mokosi 257 mokiniai – iš viso vienuolika 1–4 klasių komplektų.

Tuo metu vietos bendruomenė dar prieš kelerius metus išreiškė pageidavimą Romainiuose įrengti ir vaikų darželį.

Parengtas darželio techninis projektas neseniai buvo viešai pristatytas visuomenei. Ruošiamasi skelbti viešąjį rangos darbų pirkimo konkursą. Statytojus tikimasi išrinkti iki ateinančios vasaros.

Bus didžiausia įstaiga Kaune

Vijūkų gatvės 78 numeriu pažymėtame sklype suprojektuotas vieno aukšto, 260 vietų darželis bus vienas didžiausių Kaune. Čia suplanuota 14 grupių: 10 – vaikams nuo 3 metukų ir 4 – mažiausiems, 1–3 m. amžiaus auklėtiniams.

A++ energetinio naudingumo klasės pastate suprojektuotos funkcionalios ir patogios erdvės: specialistams skirtos vietos, bendra terasa, atskiri išėjimai į lauką, vaikų priėmimui ir persirengimui skirtos patalpos. Greta lopšelinukams skirtų grupių numatoma įrengti vežimėlių laikymo zonas. Taip pat – universali salė ir įprastos žaidimams bei miegui skirtos zonos, tualetai, prausyklos, virtuvėlės.

Lauko erdvės bus pritaikytos aktyviam laisvalaikiui. Čia numatytas ir amfiteatras, kuris pagal poreikius leistų organizuoti renginius ir kitas veiklas gryname ore. Siekiama, kad patekimas ir judėjimas darželio erdvėse būtų patogus ir žmonėms su negalia.

Patogiau ir patraukliau

Vaikų darželių tvarkymo bei statybų bumas Kaune prasidėjo dar 2016–2017 metais. Pagreitis nemažėja ir toliau. Kauno mieste šiuo metu veikia arti šimto ikimokyklinio ugdymo įstaigų. Bent pusė jų paskutiniu metu sulaukė pastebimų pokyčių.

„Jau prieš kelerius metus išsprendėme didžiausią problemą – vietų trūkumą vaikų darželiuose. Tačiau akivaizdu, kad tai dar ne viskas. Kol vienose įstaigose esama laisvų vietų, kitur vis dar rikiuojasi eilės. Miesto pareiga – užtikrinti, kad įstaigos kauniečiams būtų kuo arčiau namų ir patogiai pasiekiamos, todėl tęsiame darbus ir planuojame į priekį.

Ne mažiau svarbu ir šiuolaikiška, jauki aplinka, patrauklios patalpos, todėl drauge su naujai kylančiomis įstaigomis atnaujiname ir senąsias“, – kalbėjo Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Pasak jo, plečiant vaikų darželių tinklą, bus sukurta per 600 naujų vietų vaikams ir apie pusantro šimto darbo vietų pedagogams bei kitam personalui.

Intensyvūs darbai Vilijampolėje

Rekonstrukcijos darbai jau įsibėgėjo Vilijampolėje – naujai „prikeliamas“ 1962 metais statytas dviaukštis pastatas adresu Jūratės g. 19. Jo paskirtis pakeista iš kultūros į mokslo. Numatyta sukurti 160 vietų būsimo darželio auklėtiniams ir 44 darbo vietas personalui. Po rekonstrukcijos čia veiks 4 lopšelio ir 5 darželio grupės.

Statybvietėje keičiami vandentiekio, telekomunikacijų ir buitinių nuotekų tinklai, lietaus nuvedimo sistemos. Užtikrinus, kad nebesemia vanduo, pamatai bus sutankinti ir sustiprintos perdangos, sienos bei seniai remonto nemačiusio fasado siūlės. Būsimas darželis bus apšiltintas, taip pat pakeisti langai ir durys. Pietrytinėje ir šiaurvakarinėje dalyse iškils nauji dviaukščiai priestatai.

Kardinalių pokyčių sulauks ir aplinka. Sklypo gilumoje kiekvienai vaikų grupei bus įrengtos individualios žaidimų aikštelės. Aktyvioms pramogoms bei laisvalaikiui lauke suprojektuotos pavėsinės, žaidimų erdvės po medžiais ir universali uždara žaidimų aikštelė. Didelė dalis teritorijos  bus apželdinta veja, kuri taip pat galės virsti  vaikų žaidimų vieta. Čia taip pat numatyta įrengti mokomuosius darželius ir basų kojų taką.

Atnaujinimo darbus už daugiau kaip 2,1 mln. eurų atliks bendrovė „Projektų ekspertai“. Planuojama, kad modernus darželis duris atvers jau 2023 metais.

Šilainiuose – pabaigtuvių nuotaikos

Praėjusių metų vasarą pradėtos modernaus A+ energetinio naudingumo klasės darželio Šilainiuose statybos – jau finišo tiesiojoje. Darbus atliekanti bendrovė „Statybų vizija“ įgyvendino didžiąją dalį numatytų planų.

Rangovams liko užbaigti vidaus apdailą, sumontuoti užsakytus baldus ir sutvarkyti aplinką. Darželyje bus šiuolaikiškos žaidimų erdvės, skatinančios vaikų judrumą bei smalsumą, sporto, užsiėmimų salės, valgykla, specialistų kabinetai ir kitos reikiamos patalpos.

Pirmoji per nepriklausomybės laikotarpį nuo pat pamatų naujai pastatyta 2,7 tūkst. kv. metrų ploto, vieno aukšto ikimokyklinio ugdymo įstaiga auklėtinius pasitiks jau ateinantį rugsėjį. Priėmimo procedūros vėliausiai prasidės 2022 m. vasarą. Jos tradiciškai vyks internetu: idarzeli.kaunas.lt.

Darželis iš viso talpins 12 grupių – apie 200 vaikų: dvi lopšelio, keturias vyresniųjų nuo 2 iki 3 metų amžiaus ir šešias grupes nuo 3 metų iki priešmokyklinio ugdymo pradžios. Taip pat bus sukurta per pusšimtį darbo vietų.REDAKCIJA REKOMENDUOJA