REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2023 m. Rugsėjo 6 d. 14:47

Rokiškyje Švietimo, kultūros ir sporto komiteto susitikimas su kultūros darbuotojais

Rokiškis

Rokiškio rajo savivaldybės nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Rokiškio rajono savivaldybė


277304

Rugsėjo 5 d. Rokiškio rajono kultūros darbuotojai dalyvavo susitikime su Rokiškio rajono savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto nariais. Susitikime dalyvavo Rokiškio rajono savivaldybės vicemerai Audronė Kaupienė ir Antanas Taparauskas, tarybos nariai Greta Žilėnienė ir Zenonas Viduolis. Vicemerė pasveikimo susitikimo dalyvius bei palinkėjo išlaikyti kūrybos tempą, nes rajono gyventojai renginiuose lankosi gausiai.

Komiteto pirmininkė Dijana Meškauskienė prisiminė prieš dvejus metus įvykusią kultūros centrų funkcijas įgyvendinančių įstaigų pertvarką ir dėkojo už tuo metu parodytą jautrų požiūrį į kultūros darbuotojų pageidavimus. Komiteto pirmininkė išsakė savo teigiamą vertinimą ir dėl pastarąjį penkmetį nuosekliai kuriamos kultūros projektų finansavimo sistemos.

Rokiškio rajono savivaldybės administracijos Komunikacijos ir kultūros skyriaus vedėja pristatė per dvejus metus įvykusius personalo struktūros pokyčius kultūros įstaigose, taip pat komiteto nariams pakomentavo kultūros projektų finansavimo iš Rokiškio rajono savivaldybės biudžeto priemones, kurios jau nuo 2019 metų yra atviros visiems kultūros lauko dalyviams: biudžetinėms įstaigoms, nevyriausybiniam sektoriui ir laisviesiems menininkams.

Kultūros specialistai, įstaigų vadovai atvirai išsakė kultūros darbuotojų kaitumo ir motyvacijos problemas, kurios tiesiogiai susijusios su šio sektoriaus žemo atlygio klausimu. Komiteto narė Lina Meilutė-Datkūnienė teiravosi kultūros darbuotojų apie jų veiklos problemas. Pagrindinės išsakytos veiklos problemos susijusios su renginio dalyvių saugumo užtikrinimu, laikinąja infrastruktūra bei techniniu aptarnavimu, taip pat autoriniais mokesčiais. Komiteto narys Stasys Mekšėnas ragino sekti savo veiklos pavydžiu: atsisakyti renginiuose alkoholio vartojimo, bendradarbiauti su rajono įmonėmis, įstaigomis, kurios geranoriškai padeda spręsti renginio priemonių trūkumo klausimus.

Bendrą susitikimo nuotaiką geriausiai atspindėjo Obelių socialinių paslaugų namų kultūros padalinio darbuotoja, Pakriaunų bendruomenės pirmininkė Ala Nikitina. Jos pozityvi nuotaika ir pavyzdžiai iš komandinio įstaigos specialistų darbo patvirtino ir teorines kultūros vadybos nuostatas – geras renginys yra geros komandos rezultatas.REDAKCIJA REKOMENDUOJA