Notice: Undefined index: etapliusAdmin in /home/alfa/subdomains/etaplius/straipsnisDESKTOP.php on line 3
ETAPLIUS - Rokiškio savivaldybėje – susitikimas su seniūnais: aptarti melioracijos ir vietinių kelių tvarkymo klausimai
REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Kovo 7 d. 16:29

Rokiškio savivaldybėje – susitikimas su seniūnais: aptarti melioracijos ir vietinių kelių tvarkymo klausimai

Rokiškis

Rokiškio rajono savivaldybės nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Rokiškio rajono savivaldybė


294290

Tradiciniame Rokiškio rajono savivaldybės susitikime su seniūnais šiandien aktualiausi buvo melioracijos gedimų šalinimo gyvenvietėse ir žvyro vietinės reikšmės keliams tvarkyti kompensavimo klausimai.

Remontui gyvenvietėse – kompensacijos iš Kaimo programos

Kaip seniūnus informavo savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vedėja Jolanta Jasiūnienė, melioracijos gedimų šalinimams gyvenvietėse gyventojams kompensacijas galima gauti iš Kaimo programos lėšų.

„Jeigu gyvenvietėje melioracijos gedimas paliečia ne mažiau kaip tris namų valdas, kiekviena iš tų namų valdų gali gauti iš savivaldybės Kaimo programos iki 500 eurų kompensaciją. Bet pirmiausia visi trys (ar daugiau) namų ūkiai turi susitarti dėl problemos sprendimo ir bendrų veiksmų. Pirmiausia turėtų kreiptis į savivaldybę ir susipažinti su dokumentais, kaip ir kur yra išsidėsčiusi melioracijos sistema bei aptarti problemos sprendinius.

Tais atvejais, jei tektų remontuojant drenažo sistemos gedimus darbus vykdyti kaimyninių sklypų ribose, reikalingas sklypo savininkų raštiškas patvirtinimas, kad jie neprieštaraus remonto darbų vykdymui. Tuomet turėtų kreiptis į atestuotą melioratorių, galintį išrašyti sąskaitą, kad atliktų darbus. Apmokėti jam už darbus tektų patiems, o paskui galima kreiptis į savivaldybę dėl kompensacijos“, – kompensavimo tvarką paaiškino J. Jasiūnienė.

Pasak Žemės ūkio skyriaus vedėjos, šiemet rajone, kaip ir visoje Lietuvoje, melioracijos problemų ypač daug. „Buvo daug sniego, daug kritulių, pašalas dar buvo likęs, o staiga orai atšilo, visą sniegą paleido, viskas patvino. Sunku ir išskirti vieną kurią rajono seniūniją, kuri turėtų daugiau problemų – visos turi, na, gal abu Panemunėliai ypač daug“, – komentavo J. Jasiūnienė.

Žemės ūkio skyriaus vedėja priminė, kad problemų kyla ir dėl tvenkinių kasimo, ypač savavališko. „Primenu, kad be projekto ir derinimų tvenkinių kasinėti negalima, nepriklausomai nuo jo dydžio. Taip pat vykdant kasinėjimo darbus valstybinėje žemėje būtinas seniūnijos leidimas“, – atkreipia dėmesį J. Jasiūnienė.

Bus kompensuojama už žvyrą

Kitas aktualus klausimas atėjus pavasariui – žvyro vietinės reikšmės keliams tvarkyti kompensavimas.

Kaip paaiškino J. Jasiūnienė, kaip ir kasmet, bus skelbiamas paraiškų priėmimas iš ūkininkų, žemės ūkio įmonių, kurios pačios ketina tvarkyti vietinės reikšmės kelius.

„Jiems savivaldybė kompensuos žvyro pirkimo kainą – iki 8 eurų už kubinį metrą“, – sako J. Jasiūnienė.

Skaitykite savo miesto naujienas!REDAKCIJA REKOMENDUOJA