REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Gegužės 8 d. 11:37

Rinkimuose savo balsą jau atidavusi V. Blinkevičiūtė: valstybei reikia stabilumo

Lietuva

Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Augustė LyberytėŠaltinis: ELTA


300409

Tęsiantis išankstiniam balsavimui prezidento rinkimuose, Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė tikina balsavusi už rimtą ir atsakingą kandidatą – perrinkimo siekiantį Gitaną Nausėdą. Europarlamentarės teigimu, šiuo metu valstybei reikia daugiau stabilumo.

„Rinkausi rimtą žmogų, atsakingą žmogų. Valstybei reikia stabilumo. Jis dirbamas puikiai įrodė, kad ir užsienio politikoje, ir saugumo politikoje veikia aktyviai ir tas pasirinkimas buvo pakankamai apgalvotas, pakankamai pasvertas“, – žurnalistams trečiadienį sakė V. Blinkevičiūtė, linkėdama G. Nausėdai laimėti rinkimus jau pirmame ture.

Politikė taip pat balsavo ir referendume dėl daugybinės pilietybės. V. Blinkevičiūtės teigimu, itin svarbu išlaikyti ryšį su lietuviais, kurie gyvena svetur, ir taip parodyti, jog valstybei jos piliečiai yra svarbūs.

„Mes neturime atsiriboti nuo savo žmonių, nuo Lietuvos žmonių, dėl įvairių aplinkybių gyvenančių kitur. Lietuva ir taip vis mažėja, žmonės turi galimybę kažkur kitur gyventi – yra įvairios priežastys. Todėl labai labai svarbu, kad tas ryšys su Lietuva nenutrūktų – kad mes pasakytume, kad mes jų laukiame, kad mes jais tikime, kad Lietuvai iš tikrųjų visi Lietuvos žmonės yra svarbūs ir kad jie turi turėti ir Lietuvos pilietybę taip pat“, – kalbėjo LSDP pirmininkė.

ELTA primena, kad trečiadienį tęsiasi išankstinis balsavimas prezidento rinkimuose ir referendume dėl pilietybės išsaugojimo. Rinkėjai balsuoti galės iki ketvirtadienio vakaro nuo 7 iki 20 valandos visose 60 savivaldybių, nepriklausomai nuo to, kur yra deklaravę gyvenamąją vietą.

Pagrindinė rinkimų diena yra sekmadienis.

Dėl šalies vadovo posto varžosi 8 kandidatai – antrosios kadencijos siekiantis Gitanas Nausėda, konservatorių keliama premjerė Ingrida Šimonytė, Laisvės partijos atstovas, buvęs Konstitucinio Teismo (KT) pirmininkas Dainius Žalimas, savarankiškai išsikėlę Ignas Vėgėlė bei Eduardas Vaitkus, partijos „Nemuno aušra“ įkūrėjas Remigijus Žemaitaitis, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ keliamas Giedrimas Jeglinskas ir Darbo partijos pirmininkas Andrius Mazuronis.

Referendumo biuletenyje bus siūloma atsisakyti šiuo metu Konstitucijoje įrašyto sakinio: „išskyrus įstatymo numatytus atskirus atvejus, niekas negali būti kartu Lietuvos Respublikos ir kitos valstybės pilietis“. Ši nuostata neleidžia išsaugoti Lietuvos pilietybės įgijus kitos valstybės pilietybę.REDAKCIJA REKOMENDUOJA