REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Rugsėjo 29 d. 10:08

Rietavo trečiojo amžiaus universitetas pradėjo naujus mokslo metus

Rietavas

Etaplius.ltŠaltinis: Rietavo savivaldybės inf.


247134

Rugsėjo 27 d. vyko Rietavo trečiojo amžiaus universiteto (TAU) mokslo metų pradžios šventė ir ataskaitinis susirinkimas. Renginys pradėtas Genovaitės Česnauskienės eilėmis ir Rietavo TAU himnu. Tylos minute pagerbti Amžinybėn išėję senjorai.

Šie mokslo metai Rietavo TAU bendruomenei kitokie, pirmą kartą šventėje ir ataskaitiniame susirinkime nedalyvavo ilgametė Rietavo TAU direktorė Alvyra Andrijauskienė. Visų Rietavo TAU gyvavimo metų – 12 metų – direktorės ataskaitą perskaitė Genovaitė Česnauskienė. Paminėta, kad per tuos metus ne kartą keitėsi tarybos sudėtis, fakultetų pavadinimai, dekanai, tačiau TAU Rietave išliko. Iš pradžių buvusi sunki finansinė padėtis pamažu gerėjo. Daug pagalbos suteikė tuomet veikianti Žemaitijos kolegija, verslo įmonės, pamažu finansiškai padėti pradėjo ir Rietavo savivaldybė. Mezgėsi ryšiai su kitų miestų TAU – Plungės, Mažeikių, Telšių, Sedos ir kt., Gulbenės (Latvija) senjorų bendruomene, Klaipėdos miesto senjorų klubu „Rūta“. Teko dalyvauti įvairiose konferencijose, renginiuose, universiadose, mokymuose, respublikiniuose dainų ir šokių festivaliuose, senjorai stovyklavo, vyko į ekskursijas. Rietavo TAU bendruomenė pamažu ėmė dalyvauti ir projektinėse veiklose, kurios suteikė daug teigiamų emocijų ir patirčių. Padėkota visoms Savivaldybės įstaigoms, su kuriomis buvo sėkmingai bendradarbiaujama, tarybos nariams, visiems Rietavo TAU klausytojams ir bendraminčiams. Tolimesnėse veiklose palinkėta išminties, kūrybinių sumanymų ir bendrystės.

Dėl pablogėjusios sveikatos Alvyra Andrijauskienė pateikė prašymą atleisti ją iš einamų pareigų, tad senjorams teko išsirinkti naują TAU rektorę, kuria vienbalsiai išrinkta Irena Kirklienė.

Rietavo TAU bendruomenę su naujais mokslo metais sveikino Rietavo savivaldybės meras Antanas Černeckis ir Rietavo savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė (švietimui), laikinai einanti Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjos pareigas Jolanta Grevienė. „Jūs šokate, dainuojate, keliaujate – gyvenate, tad linkiu Jums ir toliau aktyviai džiaugtis kiekviena akimirka“, – linkėjo meras. Savivaldybės vadovas pagarsino padėką, skirtą buvusiai Rietavo TAU direktorei Alvyrai Andrijauskienei. Jai dėkota už iniciatyvą ir didelį darbą įkuriant ir vystant Trečiojo amžiaus universitetą Rietave, Rietavo bendruomenės subūrimą prasmingai kultūrinei, socialinei ir visuomeninei veiklai, atsakingumą, energingumą, šilumą ir sugebėjimą nuoširdžiai bendrauti su žmonėmis bei ryškų indėlį ir atsidavimą Rietavo kraštui. Rietavo TAU bendruomenei Savivaldybės meras perdavė Gulbenės (Latvija) pensininkų draugijos pirmininko Mykolinių šventės metu paliktą dovaną – medalį.

Šventės metu pasisakė ir fakultetų dekanės – Buities kultūros fakulteto dekanė Gražina Grikšienė, Sveikatingumo fakulteto dekanė Liucija Buivydaitė, Kultūros fakulteto dekanė Rožė Stanienė, o Namų ūkio fakulteto dekanės Darutė Mockienė ir Jadvyga Gudauskienė savo veiklą pristatė darbais. Irena Kirklienė papasakojo apie senjorų vasaros išvykas.

Kiekvienais mokslo metais Rietavo TAU klausytojų gretos pasipildo naujais nariais, kurių šiais metais yra 5 – Eugenija Zubienė, Birutė Petreikienė, Danutė Raubienė, Danuta Jankauskienė, Vanda Norvilienė. Naujiesiems nariams perskaičius priesaikas įteiktos TAU 10-mečio knygos. Renginiui einant į pabaigą TAU klausytojai paraginti aktyviai dalyvauti įvairiose universiteto veiklose, vyko saviveiklininkų koncertas, pabendrauta prie arbatos puodelio.


Foto galerija:

Renginio akimirkos
Renginio akimirkos
Renginio akimirkos
Renginio akimirkosREDAKCIJA REKOMENDUOJA