REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2023 m. Lapkričio 16 d. 15:49

Rietave vyko žemaitiškų skaitymų šventė-konkursas „Skaitīmā žemaitėškā“

Rietavas

Etaplius.ltŠaltinis: Rietavo savivaldybės inf.


283696

Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešojoje bibliotekoje vyko vaikų ir suaugusiųjų šventė-konkursas „Skaitīmā žemaitėškā“. Šiais metais konkursas organizuojamas jau vienuoliktą kartą, jame sulaukta 33 dalyvių, tarp kurių paruoštos ir trys kompozicijos.

Visi dalyviai buvo suskirstyti į keturias grupes – Rietavo lopšelio-darželio auklėtiniai (3 dalyviai), 1–4 klasių grupė (10 dalyvių ir 2 grupinės kompozicijos), 5–8 klasių grupė (11 dalyvių), 9–12 klasių mokinių ir suaugusiųjų grupė (6 dalyviai 1 grupinė kompozicija). Renginio pradžioje sveikinimo žodį tarė Rietavo savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Jolanta Grevienė. Ji dėkojo už žemaičių kalbos puoselėjimą ir išlaikymą ne tik renginio dalyviams, bet ir juos ruošusiems mokytojams bei palinkėjo visiems dalyviams kuo didžiausios sėkmės.

Skaitovus vertino komisija, kurios pirmininkė – Rietavo savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė Agnė Uogienė, kiti nariai – Klaipėdos rajono Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos pradinių klasių mokytoja, poetė Danguolė Šukevičienė, Plungės rajono savivaldybės Kultūros, turizmo ir viešųjų ryšių skyriaus vedėja Vida Saukalienė.

Išklausius visų skaitovų pasirodymus paaiškėjo konkurso prizininkai. Darželinukams įteikti padėkos raštai, juos konkursui paruošė auklėtoja Ramutė Gudauskaitė. 1–4 klasių grupėje 1 vietą užėmė Renaldas Gudaitis (Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazija, ruošė mokytoja Rita Grajauskienė), 2 vietą – Nojus Verpečinskis (Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazija, ruošė mokytoja Asta Petreikytė), 3 vietą – Meda Vaičekauskaitė (Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazija, ruošė mokytoja Birutė Butkuvienė). Į regioninį etapą taip pat keliaus pagal lietuvių patarles parengtos literatūrinės kompozicijos „Pasiroukoukem“ atstovai (Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazija, Austėja Rimkutė, Meda Vaičekauskaitė, Julija Joneikytė, Lukas Saudargas, Arnas Mačėnas, Emilis Paulauskas, Kevinas Vainorius, ruošė mokytoja Birutė Butkuvienė).

5–8 klasių grupėje 1 vieta atiteko Erlandai Petkutei (Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazija, ruošė mokytoja Ingrida Gedminaitė), 2 vieta – Gustei Turskytei (Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazija, ruošė mokytoja Julita Rimeikienė), 3 vieta – Liepai Daukšaitei (Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokykla, ruošė mokytojas Vincas Andriuška).

9–12 klasių mokinių ir suaugusiųjų grupėje 1 vietą pelnė Deimantė Gudaitytė (Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazija, 1 g. kl., ruošė mokytoja Julita Rimeikienė), 2 vietą – Genovaitė Česnauskienė (Rietavo trečiojo amžiaus universiteto literatų klubas „Šviesa“), 3 vietą – Viltė Jurkutė (Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazija, I g. kl., ruošė mokytoja Julita Rimeikienė).Visi prizininkai keliaus į kitą konkurso etapą, kuris vyks Skuode lapkričio 24 d.


Foto galerija:




REDAKCIJA REKOMENDUOJA