REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Vasario 28 d. 12:05

Rietave surengta Ukrainos palaikymo akcija

Rietavas

Rietavo savivaldybės nuotr.

EtapliusŠaltinis: Rietavo savivaldybės informacija


293358

Rietavo savivaldybė prisidėjo prie „RADAROM“ akcijos ir vasario 24 d. pakvietė visus savivaldybės gyventojus į Rietavo Laisvės aikštę palaikyti kovojančią Ukrainą.

Akcija taip pat surengta ir Žemaičių aikštėje Tveruose, šalia Rietavo sav. Tverų gimnazijos. Gyventojai buvo kviečiami pasipuošti su atributika, vėliavomis, fakelais ir kitomis vaizdinėmis, šviečiančiomis ir Ukrainą palaikančiomis priemonėmis.

Palaikymo akcija Rietave prasidėjo uždegant 10 kelmų, kurie simbolizavo dešimtąsias karo Ukrainoje metines, skambėjo Lietuvos ir Ukrainos himnai. Tylos minute buvo pagerbti žuvusieji ir palaikomi tebekovojantys ukrainiečiai.

„Praėjo dveji metai paženklinti skausmu, kančiomis, tačiau tuo pačiu viltimi ir begaline drąsa. Niekas negali suprasti ir paaiškinti karo prasmės, matome, kad tam tikros ideologijos sujaukia žmonių protus. Begalinis tikėjimas, drąsa leidžia ukrainiečiams išsilaikyti, išbūti tą sunkmetį. Palaikymas yra nepaprastai svarbus. Aš manau, kad teisybė nugalės ir linkiu begalinės stiprybės ir tvirtybės Ukrainos žmonėms, o visiems – susitelkimo, buvimo kartu, palaikymo, kad Ukraina būtų laisva, kurtų savo ateitį ir gyvenimą. Dėkoju, kad esate šį vakarą čia ir toliau visi vieningai laikykimės. Laikykis, Ukraina!“, – kalbėjo Rietavo savivaldybės meras Antanas Černeckis.

Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejaus direktorius Vytas Rutkauskas papasakojo apie vizualinę parodą, kuri buvo demonstruojama ant Laisvės paminklo bei pasidalino istorinėmis detalėmis.

Muzikinius kūrinius dovanojo: Elėja Intaitė, Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos vokalinis merginų ansamblis (mokytoja Raimonda Varnagirienė), Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos direktorius Nerijus Jasinskas, kompoziciją pagal Vainiaus Bako eilėraštį paruošė Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos kolektyvas, pasirodė Rietavo atviro jaunimo centro jaunuoliai ir kt. Baigiamąjį žodį tarė ukrainiečių bendruomenės Rietave atstovė Natalija Šilo. Renginio metu buvo vaišinamasi Rietavo skautų išvirta arbata ir ukrainiečių pagaminta koše.REDAKCIJA REKOMENDUOJA