REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Spalio 6 d. 15:50

Rietave prie meno mokyklos pristatytas ir pašventintas meninis akcentas-varpinė

Rietavas

Etaplius.ltŠaltinis: Rietavo savivaldybės inf.


279982

Prie Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos pristatytas ir pašventintas meninis akcentas-varpinė, skirtas pirmosios Lietuvoje profesionalios muzikos mokyklos 150-ies metų sukakčiai paminėti. Renginio pradžioje visus susirinkusius sveikino Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos direktorius Nerijus Jasinskas, muzikiniu kūriniu pasveikino naujai sukurtas Rietavo miesto Bogdano Oginskio pučiamųjų orkestras.

Priminus istorinius Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos fragmentus, Rietavo savivaldybės meras Antanas Černeckis sakė, kad šios varpinės pristatymas tikra staigmena minint Tarptautinę mokytojų dieną. „Meno mokykla yra žiburėlis Rietavo savivaldybėje, vienas iš gražių perlų, kurių Rietave yra ne vienas. Jūs prikeliate istoriją ir padedate palaikyti tą dvasią, kurią Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejaus direktorius Vytas Rutkauskas čia yra išjudinęs. Sėkmės jums tolimesniuose darbuose, nesustokite ir toliau palaikykite tą dvasią, kuri savo laiku iškėlė ir išgarsino mūsų kraštą“, – sakė Savivaldybės meras.

Prie sveikinimų prisidėjo ir Lietuvos Respublikos Seimo narys Jonas Varkalys, kuris dėkojo Savivaldybės merui ir Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos direktoriui už visus gražius dalykus, kurie kasmet vyksta vakarietiškoje Rietavo savivaldybėje.

Generalinis šio meninio akcento atsiradimo rėmėjas – Rietavo savivaldybė, pagrindinis rėmėjas – UAB „Kauno šilas“. Už finansinį prisidėjimą padėkomis padėkota Andriui Pocevičiui, Marijai Rūtelei Budrytei, Daivai Norkuvienei ir Adelei Vaigauskienei. Padėkos įteiktos ir žmonėms, pagaminusiems šį meninį akcentą – Dariui Ripkauskui, Egidijui Kinčiui ir Dariui Baužai.

Šiam meniniam akcentui varpą padovanojo Rietavo savivaldybės garbės pilietis kunigas Česlovas Degutis, kuris papasakojo varpo atkeliavimo iš Liepojos (Latvija) į Rietavą istoriją. Varpinę pašventinus, įžiebti šviesą joje pakviestas Savivaldybės meras, kuriam suteikta garbė ir paskambinti varpu. Ši varpinė yra 5 metrų aukščio, pagaminta iš perforuoto metalo. Nakties metu varpinė švies, o švenčių progomis skambės jubiliejinis varpas.


Foto galerija:
REDAKCIJA REKOMENDUOJA