REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Kovo 14 d. 08:47

Prienuose paminėtos Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 33-iosios metinės

Prienai

Etaplius.LTŠaltinis: Prienų rajono savivaldybė


261592

Šventinis rytas prasidėjo malda už Tėvynę Prienų Kristaus Apsireiškimo bažnyčioje. Vėliau šventė tęsėsi Prienų Laisvės aikštėje, kur vyko iškilminga Lietuvos valstybės vėliavos pakėlimo ceremonija, Jaunųjų šaulių pasižadėjimo ir šaulių priesaikos ceremonija, Prienų krašto gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų nugalėtojų apdovanojimai, Tautos vienybės ėjimas „Už Prienus“ ir pėsčiųjų žygis „Pažink Prienus“ bei šventinis koncertas.

Šią svarbią dieną linkėdami vieni kitiems taikos ir vienybės ir tęsdami puoselėjamą gražią tradiciją susirinkusieji iš rankų į rankas perdavė vienas kitam Prienų bažnyčioje pašventintą trispalvę, kuri, apkeliavusi garbės ratą, skambant Lietuvos himnui suplevėsavo šalia Europos Sąjungos, Ukrainos ir Prienų vėliavų. Šventės dalyvius pasveikino Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas. „Gera švęsti 33-iąjį Lietuvos gimtadienį. Šiandien esame laimingi, kad esame laisvi, galime kalbėti savo kalba, kurti ir dirbti dėl savo krašto ir jo ateities“, – sakė meras, palinkėdamas visiems vienybės ir susitelkimo kiekvieną dieną.

Apdovanoti Prienų krašto gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų konkurso nugalėtojai

Gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų konkursas – vienas Lietuvių kalbos dienų renginių. Konkursas, kurį organizavo Prienų r. savivaldybė, mūsų krašte vyko antrą kartą. Jo tikslas – pasidžiaugti lietuviškais vardais pasipuošusiomis įmonėmis ir padėkoti jų steigėjams, taip pat paskatinti kitus vietos verslininkus savo įmonėms rinktis lietuviškus, taisyklingus, įdomius, nesunkiai ištariamus ir įsimenamus vardus.

Šiais metais gražiausi pavadinimai buvo renkami iš 2022 metais Juridinių asmenų registre įregistruotų Prienų rajono įmonių pavadinimų. Pavadinimus vertino Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu sudaryta komisija. Komisija atmetė nelietuviškus pavadinimus, taip pat tuos, kurie sudaryti netaisyklingai, nebuvo vertinami ir pavadinimai su dirbtiniais žodžiais, skaitmenimis, raidinėmis santrumpomis.

Komisija išrinko 3 labiausiai kriterijus atitinkančius pavadinimus. Dėl gražiausiojo titulo buvo varžomasi Savivaldybės feisbuko paskyroje (gyventojai balsavo už jiems labiausiai patinkantį pavadinimą).

Konkurso nugalėtojais tapo ir pirmąja–trečiąja vietomis pasidalino šios įmonės: viešoji įstaiga „Gilės sodas“, mažosios bendrijos „Skonių tvirtovė“ ir „Judėk laisviau“. Nugalėtojams apdovanojimus ir prizus įteikė Savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas ir Administracijos direktorė Jūratė Zailskienė.

Tautos vienybės ėjimas, pėsčiųjų žygis ir šventinis koncertas

Šventinę dieną tradiciškai vyko Tautos vienybės eisena „Už Prienus“ aplink Laisvės aikštę, nešant 50 metrų išskleistą Lietuvos trispalvę, bei pėsčiųjų žygis, kuriame dalyvavo daugiau nei 320 dalyvių, įveikusių simbolinį 4 km atstumą. Žygio dalyviai turėjo galimybę aplankyti gražiausias, žymiausias Prienų vietas ir prisiminimui gauti žygio medalius.

Gausiausiai žygyje dalyvavo Lietuvos šaulių sąjungos Vytauto Didžiojo 2-osios šaulių rinktinės, Pakuonio ir Balbieriškio pagrindinių mokyklų komandos. Joms Savivaldybės meras įteikė kuponus sakurų medeliams, kurie bus pasodinti naujajame sakurų sode Nemuno pakrantėje.

Laisvės aikštėje vyko šventinis koncertas, kurį dovanojo Prienų KLC vokalinis ansamblis „Aksomas“, atlikėjos Milena Ruseckaitė, Agnė Baliūnaitė, Vytautė Radzevičiūtė, Austėja Belenavičiūtė, Naida Golmanaitė, PKLC šokių grupė „Ringis“, Prienų „Ąžuolo“ progimnazijos vokalinis ansamblis, Prienų meno mokyklos vokalinė grupė „Sun shine“ ir grupė „Sun shine junior“, Prienų meninio lavinimo studija „Ramunėlė“.

Šventės metu vyko Prienų r. sav. visuomenės sveikatos biuro sveikatinimo akcija, savo veiklą pristatė Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija, Prienų rajono policijos komisariatas, Prienų priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba.

Už Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos įprasminimą dėkojame kultūros ir sporto darbuotojams, saviveiklininkams, šauliams, savanoriams, priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ir policijos pareigūnams bei visiems prisidėjusiems prie ypatingos šventinės nuotaikos kūrimo.REDAKCIJA REKOMENDUOJA