REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Gruodžio 14 d. 14:41

Riaušių bylos kaltinamasis A. Kandrotas-Celofanas VRK pateikė dokumentus dėl kandidatavimo prezidento rinkimuose

Lietuva

Žygimanto Gedvilos (ELTA) nuotr.

Gytis PankūnasŠaltinis: ELTA


286496

Riaušių prie Seimo bylos kaltinamasis, anksčiau teistas, aktyvus įvairių protesto akcijų dalyvis Antanas Kandrotas, pravarde Celofanas, ketvirtadienį atvyko į Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK) ir pateikė dokumentus dėl kandidatavimo prezidento rinkimuose.

„Šiandien į Vyriausiąją rinkimų komisiją atvyko Antanas Kandrotas ir pateikė dokumentus, kartu su prašymu registruoti jį savarankišku politinės kampanijos dalyviu Respublikos prezidento rinkimuose“, – Eltai patvirtino VRK atstovė spaudai Indrė Ramanavičienė.

Anot jos, A. Kandroto-Celofano pateikti dokumentai yra priimti, o sprendimas, ar registruoti asmenį, kaip save išsikėlusį politinės kampanijos dalyvį, bus priimtas ne vėliau kaip per 3 darbo dienas.

A. Kandrotas-Celofanas anksčiau yra teistas už finansinius nusikaltimus. Paskutinį kartą asmuo jam nepalankų teismo sprendimą išgirdo šių metų lapkričio pabaigoje – Kauno apygardos teismas A.

Kandrotą-Celofaną pripažino kaltu dėl sukčiavimo, neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis, neteisingo duomenų pateikimo, apgaulingo apskaitos tvarkymo, jam skirta 4 metų laisvės atėmimo bausmė. Šis teismo sprendimas dar nėra įsiteisėjęs.

A. Kandrotas-Celofanas yra kaltinamasis šiuo metu Vilniaus apylinkės teismo nagrinėjamoje 2021 m. riaušių prie Seimo byloje.

Šiuo metu apie keliamas ar remiamas kandidatūras prezidento rinkimuose yra paskelbusios 5 politinės partijos. Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams rinkimuose atstovaus premjerė Ingrida Šimonytė, Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjungos kandidatas bus Seimo narys, buvęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, Lietuvos regionų partija rems Kazlų Rūdos merą Mantą Varašką,

Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ iškėlė buvusio NATO generalinio sekretoriaus pavaduotojo Giedrimo Jeglinsko, o Laisvės partija – buvusio Konstitucinio Teismo pirmininko Dainiaus Žalimo kandidatūrą.

Taip pat be jau minėto A. Kandroto-Celofno yra žinomi 4 save išsikėlę kandidatai: advokatas Ignas Vėgėlė, gydytojas Eduardas Vaitkus, buvęs kariuomenės vadas Valdas Tutkus, anksčiau į LRT generalinius direktorius kandidatavęs Zenonas Andrulėnas.REDAKCIJA REKOMENDUOJA