REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sveikata2022 m. Spalio 26 d. 08:23

Reta autoimuninė liga keturių vaikų mamos gyvenimą pavertė košmaru: „Vienu metu svėriau 40 kilogramų“

Lietuva

Vaida Poderytė-BernatavičėŠaltinis: Pranešimas spaudai


249609

Klysta manantys, jog perdėtas lieknumas nėra pavojingas. Per mažas kūno svoris, kaip antsvoris ar nutukimas, yra tam tikrų ligų rizikos faktorius ar indikatorius. Sveriant per mažai, atsiranda tikimybė susirgti osteoporoze, mažakraujyste ir kitomis ligomis. Per mažas svoris taip pat gali liudyti apie nusilpusią imuninę sistemą ir kitus negalavimus.

Prieš 20 metų netekusi itin daug svorio keturių vaikų mama Jūratė iš pradžių neįtarė nieko blogo, tačiau su laiku situacija tik prastėjo, kol galiausiai moteriai buvo nustatyta reta autoimuninė liga, gyvenimą pavertusi tikru košmaru.

„Prieš 20 metų susirgau liga, kurios niekas negalėjo nustatyti. Gydytojai man skirdavo visokių vaistų, bet sveikata vis vien prastėjo. Prieš 15 metų, kai klinikose atsirado modernesnės įrangos, gydytojai, atlikę kolonoskopiją, diagnozavo Krono ligą su greta einančiu dirgliojo žarnyno susirgimu. Krono liga pasižymi tuo, kad ja sergant yra jaučiamas labai didelis organizmo išsekimas, labai dažnai – po 15 ar 20 kartų per dieną – atsiranda noras vaikščioti į tualetą. Būtent tokie simptomai ir apribojo mano gyvenimą socialiai ir emociškai“, – laidoje „Sveikas rytojus“ pasakojo Jūratė.

Krono liga – tai lėtinė žarnyno liga. Jai būdingas uždegimas, pažeidžiantis ne tik paviršinius, bet ir giliuosius žarnos sienelės sluoksnius. Pagrindiniai ligos simptomai yra dažnas viduriavimas, priepuoliniai dešinės pilvo pusės skausmai, bendras silpnumas, kūno masės mažėjimas ir kiti.

Moteris atviravo, kad norėdama sugrįžti į bent kažkiek normalesnį gyvenimo ritmą, savo sveikatą bandė sureguliuoti maisto pagalba, tačiau tokie bandymai buvo nesėkmingi. Jūratė neteko didelio kiekio savo kūno svorio.

„Rinkausi tok maistą, kuris stabdytų viduriavimą. Išbandžiau praktiškai viską. Visa tai smarkiai apribojo mano gyvenimo kokybę, aš niekur nenorėdavau eiti. Visada būdavau namuose ir praktiškai gulėdavau lovoje. Nuo pat gimimo aš nebuvau liekna. Buvau apkūni, svėriau apie 70 kilogramų, tačiau, kai susirgau šia liga, svoris krito tiesiog dienomis. Ant manęs matėsi tik kaulai ir oda. Tuomet svėriau apie 40 kilogramų“, – atskleidė pašnekovė.

Po ilgų bandymų susireguliuoti kūno svorį, moteris atrado lietuvių sukurtą produktą, skirtą žarnyno veiklai gerinti, kuris vėl sugrąžino džiaugsmą į moters gyvenimą.

Pašnekovės pokyčius pastebėjo ir namiškiai. Jie ne tik džiaugėsi pagerėjusia moters sveikata, bet ir pasekė jos organizmo sveikatinimo pavyzdžiu.

„Namiškiai pamatė mano emocinius pokyčius. Iš rėkiančios mamos tapau moterimi su gera nuotaika ir šypsena veide“, – apie pokyčius šeimoje pasakojo pašnekovė.

Laidoje „Sveikas rytojus“ apie lieknumo sukeliamas ligas ir diskomfortą kalbėjo ir produkto kūrėjas, vaistininkas, mokslininkas Mantas Jakimavičius.

Farmacininkas teigė, kad perdėtas lieknumas gali signalizuoti ne tik apie psichologines problemas, bet taip pat gali liudyti ir apie vidaus organų sutrikimus.

„Jeigu žmogus yra labai smulkaus sudėjimo, patologiškai lieknas ir mes matome, kad tai jau yra bėda, šią problemą turime spręsti ir ieškoti jos atsiradimo priežasčių. Priežastys gali būti labai įvairios: psichologiniai susirgimai, tam tikri lėtiniai virškinamojo trakto sutrikimai – skrandžio, žarnyno ligos. Kalbant apie žarnyno sveikatą, tai reikia kalbėti ne tik apie vidurių užkietėjimo atsiradimą, bet ir apie tuos žmones, kurie turi lėtinį viduriavimą. Dar trečia kategorija žmonių, besiskundžiančių perdėtu lieknumu, tai yra žmonės, turintys dirgliosios žarnos sindromą“, – pasakojo specialistas.

Dirgliosios žarnos sindromas yra vienas iš dažniausiai pasitaikančių funkcinių virškinamojo trakto veiklos sutrikimų, kuris gali trukti metų metais ir pareikalauti didelių pastangų, norint išaiškinti jo atsiradimo priežastis. Įtarti šį sindromą galima, jei atsirado nepaaiškinamas svorio mažėjimas ir varginantys tuštinimosi sutrikimai.REDAKCIJA REKOMENDUOJA