REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2024 m. Vasario 15 d. 09:20

Raseinių policija pričiupo pareigūnais apsimetinėjusius ir iš 90-metės senolės pinigus išviliojusius vyrus

Raseiniai

Gailutė SmagriūnienėŠaltinis: Šiaulių AVPK


292115

Sausio pradžioje Raseinių policijos komisariato pareigūnai demaskavo policijos pareigūnu apsimetusį 26 metų Kėdainių gyventoją ir 23 metų jo bendrininką, kurie iš 90-metės moters apgaule išviliojo 5000 eurų.

Netikėtų svečių Raseiniuose gyvenanti senjorė sulaukė sausio 4-osios pavakary. Nepažįstamas vyras prisistatė policijos pareigūnu ir, išgąsdinęs moterį žinia, kad pensininkams buvo išmokėtos pensijos netikrais pinigais, įtikino ją kupiūras patikrinti. Raseiniškei atnešus santaupas, jos buvo paprašyta pateikti savo asmens dokumentą. Kai senjorė išėjo į kitą kambarį ieškoti prašomo dokumento, tariamas policijos pareigūnas su pinigais spruko pro duris ir grįžusi moteris jo neberado.

Po savaitės intensyvaus Raseinių policijos pareigūnų darbo ir bendradarbiavimo su kolegomis iš Šiaulių buvo nustatyta, kad pas nukentėjusiąją, atvažiavę skolintu automobiliu, lankėsi du Kėdainių gyventojai. Jie buvo sulaikyti ir teismas sankcionavo abiejų suėmimą, tačiau po mėnesio 23 metų sulaikytajam suėmimas pakeistas intensyvia priežiūra ir vaikinas teismo laukia kontroliuojamas elektroninės apykojės, o 26 metų sulaikytasis už grotų tebėra iki šiol.

Teisėsaugos pareigūnams abu asmenys žinomi, nes yra teisti dėl įvairių nusikalstamų veikų. 26 metų įtariamajam šiuo metu dėl sukčiavimų ikiteisminį tyrimą atlieka dar ir Šiaulių miesto bei rajono policijos komisariato pareigūnai. Pastarojoje baudžiamojoje byloje įtarimai jam pareikšti dėl to, jog analogišku būdu, kaip ir Raseiniuose, jis su kitu bendrininku iš trijų Šiauliuose ir Šiaulių rajone gyvenančių moterų apgaule pasisavino beveik 16 000 eurų. Scenarijus buvo tas pats: policijos pareigūnu prisistatęs vyras išgąsdina moteris, kad pas jas gali būti padirbtų pinigų, kad reikia juos patikrinti ir net pažada rastus netikrus banknotus pakeisti tikrais.

Įtariama, kad dėl analogiško sukčiavimo yra ir daugiau nukentėjusių. Raseinių policijos komisariato tyrėjai turi duomenų, kad sausio 4-ąją, t. y. dieną, kai iš raseiniškės buvo pasisavinti 5000 eurų, ir dar prieš tai įtariamieji lankėsi ir pas kitus Raseinių gyventojus, tik jie į teisėsaugą nesikreipė. Tad jei buvote patekę į situaciją, kai pas jus buvo užsukęs nepažįstamas vyras patikrinti, ar neturite netikrų pinigų, o gal net praradote savo santaupas, tyrėjai ragina drąsiai šia informacija pasidalinti su jais telefonu (8~700) 61 364 arba (8~665) 09 531 arba parašyti elektroniniu paštu viktorija.stoskuviene@policija.lt.REDAKCIJA REKOMENDUOJA