REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2023 m. Birželio 27 d. 16:29

Raseinių jubiliejus stebins edukacijų, renginių ir muzikinių pasirodymų gausa

Raseiniai

Etaplius.ltŠaltinis: Raseinių rajono savivaldybės inf.


271391

Šiemet vidurio Lietuvoje, palei Dubysos upę, įsikūrę Raseinių, Ariogalos miestai ir Betygalos miestelis švenčia ypatingą progą – visiems jiems sukanka 770 metų nuo pirmojo jų paminėjimo Karaliaus Mindaugo laiškuose. Todėl jau netrukus, liepos 1 dieną prasidės nemokami šventiniai Raseinių miesto 770-ies metų jubiliejaus renginiai, kurie tęsis net šešias dienas – iki pat iškilmingos Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) ir Tautiškos giesmės dienos.

Jubiliejinė Raseinių miesto šventinė programa prasidės nuo ypatingame Prabaudos piliakalnyje rengiamų žemės meno kūrybinių dirbtuvių su skulptoriumi Juozu Budzinausku. Jų metu menininkas raseiniškius ir miesto svečius kvies pušų paunksmėje susipažinti su žemės meno specifika. Skulptorius ir dalyviai iš aplinkoje randamų natūralių medžiagų kurs kompoziciją „Grįžulo ratai“, pavadintą „Meškos“ ir „Meškutės“ vardais, iš kurios kildinamas senasis Žemaitijos herbas.

Vėliau toje pačioje Prabaudos piliakalnio erdvėje visa diena bus skirta jaunimui. Popiet ten vyks jau tradicija Raseiniuose tapęs „Išsitaškyk spalvom“ bėgimas, kurio metu dalyviai tikrai smagiai leis laiką ir tikrąja ta žodžio prasme taškysis vaivorykštės spalvose. O vakarop visų susirinkusiųjų lauks stand up vakaras su humoristu Evaldu Jasaičiu, kuris save pristato kaip „geriausią iš visų komikų, apie kuriuos dar negirdėjot“. Negana to, vakarą vainikuos garso ir šviesų festivalis su grupėmis „Mėlyna“, „Velvet“ ir DJ BeLeo. Tad, tikrai neverta ieškoti geresnių pramogų didžiuosiuose miestuose, nes visos jos tądien atvyksta į Raseinių jubiliejinę šventę!

Antrąją šventinės programos dieną, kurios šūkis „Atgauk jėgas“, Raseinių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras gyventojus ir miesto svečius kvies į Maironio parke organizuojamą „Sveiko miesto pikniką“. Jo metu vyks pažintiniai jogos užsiėmimai, įvairios kūrybinės iniciatyvos, interaktyvios edukacijos, kurias ves pramogų centras „CurioCity“, teatras po atviru dangumi ir įvairiausi konkursai. Tad išskirtinis dėmesys tą dieną bus skiriamas vaikams, o ankstyvą pavakarę programoje numatytas ir Raseinių krašto jaunųjų atlikėjų koncertas.

Trečioji šventinės programos „Atokvėpio diena“ prasidės nuo atvirų Raseinių rajono savivaldybės kabinetų durų. Visi, norintieji pasmalsauti, turės galimybę pamatyti rajono valdymo procesą iš labai arti ir „pasimatuoti“ mero, vicemerų, administracijos direktoriaus ar įvairių specialistų kėdes bei sužinoti daugybę įdomių faktų apie savivaldybės valdymą, specialistų darbo ypatumus ir karjeros galimybes.

Jubiliejaus šventinėje programoje daug įdomių veiklų pasiūlys turizmo ir verslo informacijos centras VšĮ „Atrask Raseinius“. Liepos 2 d. centras krašto gyventojus ir svečius kvies į ekskursiją miesto kapinėse apie žymiausius Raseinių vaiduoklius, liepos 3 d. – į kiną po atviru dangumi, o liepos 4 d. VšĮ „Atrask Raseinius“ organizuoja unikalią istorinę konferenciją „770 metų Mindaugo karūnos papėdėje“. Jos metu Raseinių krašto gyventojai turės išskirtinę galimybę pamatyti Vilniaus universiteto bibliotekos rankraščių skyriuje saugomą, svarbiausią XVI a. Raseinių žemės teismo knygą, kuri atspindi žemaičių istoriją. Ji vadinama žemės (bajorų) teismo knyga ir yra unikalus XVI-XVIII a. LDK ir Žemaitijos bajorijos kasdienybės atspindys, daiktiškas Raseinių – istorinės Žemaitijos sostinės – tapsmo liudininkas.

Šventinėje programoje numatytos tokios netradicinės veiklos kaip „Drugių naktis“, kurios metu Dubysos regioninio parko lankytojų centre šviesos pagalba bus viliojami drugiai, o parko specialistai padės juos atpažinti. Taip pat žiūrovai bus kviečiami išvysti Šeiko šokio teatro spektaklį ypatingoje Raseinių dominikonų vienuolyno apsuptyje bei muzikos ir vaizdo instaliaciją „Mitinės Raseinių lūšies prisikėlimas“ Maironio parke.

Raseinių miesto jubiliejaus šventėje sulauksime ir itin žymių muzikos atlikėjų, tokių kaip: Čiurlionio styginių kvartetas, solistai Dainius Puišys ir Aistė Pilibavičiūtė, dainininkė Ieva Narkutė, grupė „Tabasco“, aktorius Giedrius Arbačiauskas. Visi jie Raseinių gimtadienio proga dovanos savo išskirtinius muzikinius pasirodymus ne tik Raseinių krašto gyventojams, bet ir miesto svečiams.

Molavėnų piliakalnių komplekse jubiliejaus šventę liepos 6 d. vainikuos drauge su lietuviais visame pasaulyje giedama tautiška giesmė. Ją atliks vienintelis Baltijos šalyse profesionalus choro, šokio ir orkestro jungtinis valstybinis ansamblis „Lietuva“. Iš karto po tautiškos giesmės, ansamblis „Lietuva“ žiūrovams dovanos šventinį koncertą, kurio metu Lietuvos istorinius įvykius novatoriškai perkels į muzikos sceną.

Raseinių miesto 770-ies metų jubiliejaus šventėje dalyvaus ir Raseinių rajono savivaldybės užsienio partnerių delegacijos iš Volodymyro (Ukraina), Kekavos (Latvija), Liubartuvo (Lenkija), Mlavos (Lenkija) ir Raplos (Estija) su 5 meno kolektyvais, kurie miesto jubiliejaus proga rajono gyventojams ir svečiams dovanos savo muzikinius pasirodymus.

Kviečiame švęsti kartu Raseinių miesto 770-ies metų jubiliejų liepos 1–6 dienomis! O liepos 21–23 d. žiūrovų taip pat lauks gausi Ariogalos miesto jubiliejaus šventinė programa „Čia mūsų namai“, bei liepos 28–29 dienomis – Betygalos miestelio jubiliejus.REDAKCIJA REKOMENDUOJA