REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2023 m. Gegužės 25 d. 13:18

„Rammstein“ koncertas Vilniuje sužadino ne tik grupės gerbėjų, bet ir sukčių vaizduotę

Šiauliai

Gaila SmagriūnienėŠaltinis: Šiaulių AVPK inf.


268269

Patekti į gegužės 22-ąją vykusį vokiečių industrinio metalo grupės „Rammstein“ koncertą Vingio parke pasisekė ne visiems, nes jau praėjusių metų gruodį buvo skelbiama, kad visi bilietai į šį koncertą yra parduoti. Tad kai kas koncerto dieną grupės pasirodymo klausėsi už Vingio parko ribų, įsikūrę ant įvairių suoliukų ar pakritę pievoje. Du jaunuoliai net buvo įsitaisę prie Televizijos bokšto statomo namo teritorijoje esančio statybinio krano strėlėje. Tokio vaizdelio apstulbinti mikrorajono gyventojai apie savo gyvybe rizikuojančius vaikinus informavo policijos pareigūnus, tad jiems šią nemokamą VIP vietą teko palikti.

Į koncertą nepateko ir lietuvaičiai, nutarę įsigyti internetu perparduodamus bilietus. Artėjant koncertui, socialinio tinklo Facebook grupėse „Pigesni bilietai į renginius“, „Rammstein Lietuva“ pasirodė skelbimai, siūlantys įsigyti bilietus į minėtos grupės pasirodymą. Kainos buvo įvairiausio – nuo 65 iki 120 eurų. Kadangi noras patekti į šį renginį buvo didžiulis, tad kai kas surizikavo šiais pasiūlymais pasinaudoti.

Tokiu pasiūlymu susiviliojo ir Joniškyje gyvenantis 22 metų vaikinas. Elektroniniu paštu sutaręs kainą, pardavėjui į nurodytą banko sąskaitą už du bilietus pervedė 178 eurus ir bilietus gavo. Po kurio laiko joniškietis sulaukė žinutės, kad už bilietų repersonalizavimą reikia sumokėti dar 22 eurus. Vaikinas pardavėjui pervedė ir šią sumą. Koncerto išvakarėse joniškietis nutarė pasitikrinti bilietų autentiškumą. Juos elektroniniu paštu nusiuntęs į Bilietai.lt, sulaukė atsakymo, kad bilietai negaliojantys. Taigi vaikiną nuo dar didesnių nuostolių – kelionės į Vilnių, išgelbėjo jo apdairumas.

Tačiau buvo ir tokių, kurie į Vingio parką atvažiavo iš atokiausių Lietuvos kampelių, bet į koncertą taip ir nepateko, kadangi ant bilietų esantys barkodai buvo neaktyvūs, jie priklausė visai ne šio renginio bilietams.

Buvo dar ir kitokių variantų. Kai tik pinigėliai įkrisdavo į nurodytą sąskaitą, pardavėjas pirkėjo Facebook-o anketą užblokuodavo arba išjungdavo savo profilį, neatsiuntęs jokio bilieto, net ir falsifikuoto.

Kartais pardavėjas pirkėją už nosies vedžiodavo iki paskutinės minutės, tikindamas, kad su bilietais viskas gerai, o Bilietai.lt tuoj atsiųs į jo elektroninį paštą personalizuotus bilietus ir tai patvirtindavo falsifikuotomis ekrano nuotraukomis iš savo susirašinėjimo su Bilietai.lt.

Iš viso gegužės mėnesį Lietuvoje į policiją kreipėsi 32 sukčių apgauti „Rammstein“ gerbėjai. Didžioji dalis nukentėjusiųjų – vilniečiai.

Taigi, įsigydami bilietus iš perpardavinėtojų, visada rizikuojate. Ir nebūtinai tai turi būti legendinės grupės „Rammstein“ koncertas. Sukčių vaizduotę gali sužadinti ir populiaresnės sporto varžybos, ir garsesnis teatro spektaklis, ir bet koks kitas paklausą įgijęs renginys. Tad nepamirškite, kad už nelegalios bilietų prekybos internetu kyšo sukčių ausys.REDAKCIJA REKOMENDUOJA