REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2019 m. Sausio 31 d. 14:22

Rajono valdančioji koalicija subyrėjo į šipulius

Utena

Anykščių AnykštaŠaltinis: Etaplius.lt


70007

Šiandienos Anykščių rajono tarybos posėdyje Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas Raimondas Balsys perskaitė pareiškimą, kuriame nurodė, kad ,,valstiečiai“ traukiasi iš rajoną valdančios koalicijos.

,,Mes, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos nariai, pranešame, kad pasitraukiame iš valdančiosios koalicijos, kadangi negalime kartu dirbti su žmonėmis, kurių veiklą tiria Specialiųjų tyrimų tarnyba ir kurie galimai įtariami nusikalstamų veikų atlikimu. Užtikriname, kad pritarsime Anykščių rajono savivaldybės veiklai ir jos gyventojams būtinų sprendimų priėmimui nedalyvaudami valdančiosios koalicijos veikloje“, - rašoma ,,valstiečių“ pareiškime, kurį pasirašė visi trys šios partijos atstovai rajono Taryboje - R.Balsys, Nijolė Barkauskienė bei Algirdas Ananka.

Ketvirtadienio rajono Tarybos posėdyje buvo akivaizdu, kaip pasikeitė jėgų santykis - valdančioji dauguma liko mažuma. Taryboje padaugėjo vienu socialdemokratu - K.Tubio visuomeninio komiteto valdybos pirmininką, pagal LSDP sąrašą išrinktą Alvydą Gervinską, pakeitė Juozas Juknius, regis, į liberalų įtaką grįžo pagal šios partijos sąrašą išrinkta Danutė Mažvylienė, o valdančiajai koalicijai priklausantys nepartiniai Arūnas Liogė ir Arvidas Pajuodis balsavo nebūtinai taip, kaip reikia valdžiai. Panašu, kad pabiro ir valdančioje daugumoje esantys konservatoriai.

Net trys sprendimai buvo nepriimti didele balsų persvara, visais atvejais tik po 7 deputatus balsavo ,,už“. Rajono valdžios krizė tapo išsigelbėjimu Kurklių pagrindinei mokyklai - Taryba nepritarė švietimo įstaigų tinklo plano pakeitimui, pagal kurį Kurklių pagrindinė mokykla turėjo būti reorganizuota į skyrių.

Plačiau - "Anykštoje"REDAKCIJA REKOMENDUOJA