REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2019 m. Spalio 10 d. 14:00

Rajono meras: Juodeikių kaimo bendruomenė – puikus bendruomeniškumo pavyzdys

Šiauliai

Reporteris LinaŠaltinis: Etaplius.lt


102583

Spalio 8 d. popietę rajono vadovai lankėsi Juodeikių kaimo bendruomenėje. Joniškio rajono meras Vitalijus Gailius, mero pavaduotoja Vaida Aleknavičienė, administracijos direktorė Valė Kulvinskienė ir mero patarėja Inga Karbauskienė vyko į Juodeikius (Joniškio r.), kur juos pasitiko gausus būrys juodeikiečių. Bendruomenės salėje buvo aptartos ne tik opiausios problemos, bet ir pasidžiaugta nuveiktais darbais, pasiekimais.

Juodeikių kaimo bendruomenė įkurta 2006 metais. Per 13 metų įgyvendinta virš 20 įvairių projektų, tačiau ne vien tik projektais žmonės džiaugiasi. Bendruomenės nariai gražiais žodžiais atsiliepė apie savo seniūnę Stanislavą Andrulaitienę, kuri yra pagrindinė projektų iniciatorė. Nors kaimas ir senėja, čia labai stiprus bendruomeniškumo jausmas.

Kartu praleistas laikas įvairiose kelionėse dar labiau suartina vietos gyventojus, o visos kylančios problemos sprendžiamos bendrai visiems susitelkus. Bendruomenės pirmininkė Eglė Ginkuvienė, trumpai pristačiusi veiklą, pasidžiaugė rajono valdžios vizitu ir parodytu dėmesiu.

Meras Vitalijus Gailius padėkojo bendruomenei už šiltą priėmimą. „Stengiamės aplankyti kiekvieną rajono bendruomenę, o Jūsų bendruomenė yra puikus vienybės ir bendruomeniškumo pavyzdys, todėl negalėjome pas jus neapsilankyti“, – kalbėjo rajono meras. Pasidžiaugė, kad jau vien pažvelgus į taip puikiai išsaugotą Vytauto Didžiojo paminklą (kurių Lietuvoje bėra tik kokie 3), matosi, kaip bendruomenė rūpinasi ne tik savo gyvenamąja aplinka, bet ir viešosiomis erdvėmis. Padėkota ir už Mūšos tyrelio pelkės priežiūrą.

Savivaldybės administracijos direktorė Valė Kulvinskienė dėkojo vietos gyventojams už bendrystę ir atkreipė dėmesį, jog tik dirbant kartu, susitelkus galima pasiekti geriausių rezultatų.

Susitikimo metu įvardyta didžiausia kaimo problema – žvyruotų kelių būklė. Vasarą keliu važiuoja ne tik ūkininkų traktoriai ir sunkiasvorė technika, bet ir turistai lengvaisiais automobiliais, nes Juodeikiuose yra restauruotas tėvo Stanislovo namelis, atnaujinta bažnyčia, taip pat ilgiausias ir vienas gražiausių pažintinių takų per pelkę. Nuo kelio kylančios dulkės nusėda ant gyventojų daržų, sodų, namų. Ši problema išgirsta ir bus ieškoma galimybių ją spręsti.

Meras pristatė naujas iniciatyvas, patvirtintas rajono tarybos dėl vandentiekio, nuotėkų, ambasadorių paskyrimo ir kvietė būti iniciatyviems, teikti pasiūlymus, pastebėjimus, kad visiems rajone gyventi būti geriau.

Savivaldybės vadovai dėkoja Juodeikių bendruomenei už jaukų ir informatyvų priėmimą.

Joniškio rajono savivaldybės administracijaREDAKCIJA REKOMENDUOJA