REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Lapkričio 15 d. 15:30

Radviliškio švietimo įstaigų vadovus džiugina permainos mokyklų valgyklose

Radviliškis

Etaplius.ltŠaltinis: Etaplius.LT


283564

Nuo lapkričio 6 dienos rajono mokykloms pačioms pradėjus gaminti maistą savo valgyklose, patiekalai tapo ne tik skanesni, tačiau gerokai atpigo, o mokykloje ruošiamą maistą perkančių vaikų kai kuriose švietimo įstaigose padidėjo net keturis kartus. Tokia informacija Radviliškio rajono savivaldybės vadovus pasiekė per lapkričio 10 dieną nuotoliniu būdu surengtą pasitarimą su švietimų įstaigų direktoriais.

Valgančių vaikų padaugėjo keturis kartus

„Norėčiau išgirsti, kokias matote problemas per pirmąją savaitę, kai į savo rankas perėmėte vaikų maitinimą. Drąsiai sakykite viską, kad problemas galėtume išspręsti greitai, kol jos nespėjo įsisenėti“, - sakė rajono meras Kazimieras Račkauskis, mokyklų vadovus sukvietęs į nuotolinį pasitarimą.

Lizdeikos gimnazijos direktorė Ina Bajarauskaitė kalbėjo, jog yra labai patenkinta permainomis, nes maisto kainos labai žemos, o jo skonis geras.

„Mokykloje valgančių vaikų srautas labai ryškiai padidėjo. Už pinigus maistą perkančių mokinių skaičius pas mus išaugo keturis kartus nei buvo iki tol“, - rezultatais džiaugėsi gimnazijos vadovė.

Teko pailginti kai kurias pertraukas

„Visi labai patenkinti, džiaugiasi, kad ir skanu, ir pigu. Ženkliai padaugėjo valgykloje valgančių vaikų, sumažėjo bėgančių iš mokyklos“, - naujoves gyrė ir V. Kudirkos progimnazijos vadovė Rasa Dagienė.

„Porcijos didelės, pradinukai net nesuvalgo. Visi džiaugiasi įvykusiu pokyčiu“, - pozityviai permainas savo vadovaujamos mokyklos valgykloje įvertino ir Gražinos pagrindinės mokyklos direktorius Egidijus Dailidonis.

Jis atkreipė dėmesį, kad dėl to, jog valgyklose padaugėjo valgančių vaikų, valgyklos darbuotojoms labai išaugo darbo krūviai. Be to, per pertraukas vaikai nebespėja pavalgyti, todėl teko pailginti kai kurias pertraukas.

Atsirado maisto, kurio vaikai mokykloje nebuvo matę

Vaižganto progimnazijos direktorė Nijolė Krušienė džiaugėsi, kad mokyklos meniu atsirado įvairių uogų, kurių vaikai iki šiol buvo nematę.

„Kalbos apie pigų maistą ėmė plačiai sklisti, o trintų persikų vaikai iki šiol mokyklos valgykloje nebuvo valgę. Šiuo klausimu dabar dirbame visa mokykla, bet pokytis geras“, - kalbėjo Alksniupių pagrindinės mokyklos vadovė Rasa Saliamorienė.

Kai kurių įstaigų vadovai užsiminė, jog dėl išaugusių darbo krūvių kai kuriose valgyklose gali tekti įdarbinti papildomai darbuotojų.

Pažadėjo operatyviai spręsti problemas

„Suprantu, kad pagrindinė problema dabar – tai žmogiškieji resursai. Norėčiau visų paprašyti, kad pateiktumėte savo poreikius: kiek etatų trūksta, ir pridėkite informaciją apie pokytį – kiek vaikų valgė iki šiol ir kiek valgo dabar. O dėl virtuvės įrangos, jeigu kažkam būtinai reikia ją atnaujinti, kreipkitės, mes operatyviai spręsime tuos klausimus. Atsiliepimai dėl permainų mokyklų valgyklose neblogi, todėl nesinori, kad viską sugadintų techninės problemos“, - švietimo įstaigų vadovams sakė meras K. Račkauskis.

Rajono vadovas sakė girdėjęs, jog į kai kurias mokyklas maisto ateina nusipirkti ir ne mokyklos mokiniai ar mokytojai, o pašaliniai asmenys.

„Noriu priminti, kad pirmiausia turi būti pamaitinti vaikai, mokytojai ir mokyklos administracija, o pašalinių asmenų patekimas į mokyklas turėjo būti sugriežtintas jau anksčiau, kai buvo sulaukta grasinimų susprogdinti mokyklas“, - priminė meras.

Mokyklų vadovams dėkojo už puikią pradžią

Pasitarime dalyvavęs Savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Laisvūnas Vaičiūnas mokyklų vadovams dėkojo už darbą: „Startavot šauniai, suplanuotus darbus atlikote puikiai“.

„Praėjus pirmajai savaitei džiugina atsiliepimai ir komentarai. Suprantu, kad kai kam tai juodas darbas, bet svarbu, kad rezultatai džiugina. Pradžia niekada nebūna lengva“, – kalbėjo Savivaldybės administracijos direktorė Eglė Ivanauskytė.

„Ačiū už pokyčius, o mes kuo galėsim, tuo padėsim“, - mokyklų direktoriams užtikrintą paramą pažadėjo meras K. Račkauskis.REDAKCIJA REKOMENDUOJA