REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Gegužės 8 d. 12:09

R. Žemaitaitis atidavė balsą šalies vadovo rinkimuose: tapęs prezidentu neleistų I. Šimonytei tęsti darbo Vyriausybėje

Lietuva

Dainiaus Labučio / ELTA nuotr.

Viktorija SmirnovaitėŠaltinis: ELTA


300416

Trečiadienį savo balsą šalies vadovo rinkimuose atidavė prezidento posto siekiantis buvęs parlamentaras Remigijus Žemaitaitis. Su žmona atėjęs balsuoti politikas nevengė kritikuoti konkurentų bei pažymėjo, jog tapęs prezidentu neleistų tęsti darbo dabartinei Vyriausybės vadovei Ingridai Šimonytei.

„Būsiu tas nemalonus prezidentas uraganas, kuris įneš tam tikrą sumaištį. Jei kai kurie prezidentai nemokėjo skaityti Konstitucijos, tai aš būsiu tas prezidentas, kuris Konstituciją padarys veikiančia. Mano tikslas yra, kad vidaus politikoje būtų pakankamai stiprus prezidentas“, – žurnalistams išėjęs iš balsavimo kabinos Lukiškių aikštėje sakė R. Žemaitaitis.

Jis taip pat pažymi, kad jei taptų šalies vadovu, dabartinė premjerė Ingrida Šimonytė negalėtų tęsti darbo Vyriausybėje. Pasak jo, konservatorių atstovė šioms pareigoms netinkama dėl ciniško požiūrio į savo darbą. Todėl, pažymėjo politikas, I. Šimonytės antrame rinkimų ture jis nepalaikytų.

„Jei būsiu išrinktas prezidentu, Ingridai Šimonytei nebus suteikta teisė dirbti Vyriausybėje iki naujo Seimo išrinkimo. Bus formuojama nauja, technokratų, Vyriausybė keturiems mėnesiams. Nes šitas žmogus ir šita valdančioji dauguma negali toliau taip dirbti“, – pabrėžė kandidatas.

„Antrame ture – žiūrint, kas išeis. Visgi tikiuosi, kad dešiniųjų kandidatė, kuri per keturis metus ciniškai elgiasi ir tyčiojasi iš savo valstybės, (...) kuri sako, kad kelia aukštus moralinius standartus, bet trys ministrai apsivogė, vieną pašalino, o kitiems leidžia dirbti toliau – klausimas, ar toks žmogus gali toliau užimti valstybės vadovo pareigas“, – kalbėjo R. Žemaitaitis.

Nepaisant konkurentams žarstomos kritikos, R. Žemaitaitis neslėpė dėl kai kurių sprendimų galintis pagirti dabartinį šalies vadovą Gitaną Nausėdą.

„Pagirčiau, ko gero, prezidentą – Gitanas Nausėda penkis metus ėjo prezidento pareigas. Kaip ir mane, taip ir jį yra už ką krtitikuoti, bet matosi, kad gynybos klausimuose žmogus yra pasiruošęs, turi daug informacijos ir tie sprendimai turės būti tęstini, nesvarbu, Žemaitaitis ar Šimonytė turės tai toliau įgyvendinti. (...) Užsienio politikos klausimais, manau, kad Lietuva nepadarė jokios gėdos. Tai manau, kad dėl to dedu jam tikrai didelį pliusą“, – sakė politikas.

R. Žemaitaitis taip pat sakė balsavęs ir referendume dėl pilietybės išsaugojimo, nors pripažįsta, kad klausimo formuluotė – ydinga. Be to, pažymi kandidatas, viešojoje erdvėje komunikacijos šiuo klausimu trūko.

„Balsavau „taip“, faktas. Nors jis (referendumo klausimas – ELTA) yra blogas – jo formuluotė, kaip ir dar dirbdamas Seimo nariu sakiau – dėl to turėsite daug problemų. Bet, nepaisant to, turime žengti žingsnį.

„Bijau vieno dalyko – kad referendumo rezultatai bus blogesni nei 2019 metais, nes yra vangi reklama ir darbas“, – pridūrė R. Žemaitaitis.

ELTA primena, kad trečiadienį tęsiasi išankstinis balsavimas prezidento rinkimuose ir referendume dėl pilietybės išsaugojimo. Rinkėjai balsuoti galės iki ketvirtadienio vakaro nuo 7 iki 20 valandos visose 60 savivaldybių, nepriklausomai nuo to, kur yra deklaravę gyvenamąją vietą.

Pagrindinė rinkimų diena yra sekmadienis.

Dėl šalies vadovo posto varžosi 8 kandidatai – antrosios kadencijos siekiantis Gitanas Nausėda, konservatorių keliama premjerė Ingrida Šimonytė, Laisvės partijos atstovas, buvęs Konstitucinio Teismo (KT) pirmininkas Dainius Žalimas, savarankiškai išsikėlę Ignas Vėgėlė bei Eduardas Vaitkus, partijos „Nemuno aušra“ įkūrėjas Remigijus Žemaitaitis, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ keliamas Giedrimas Jeglinskas ir Darbo partijos pirmininkas Andrius Mazuronis.

Referendumo biuletenyje bus siūloma atsisakyti šiuo metu Konstitucijoje įrašyto sakinio: „išskyrus įstatymo numatytus atskirus atvejus, niekas negali būti kartu Lietuvos Respublikos ir kitos valstybės pilietis“. Ši nuostata neleidžia išsaugoti Lietuvos pilietybės įgijus kitos valstybės pilietybę.
REDAKCIJA REKOMENDUOJA