REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Balandžio 28 d. 13:47

R. Šimašius: gegužės 9-ąją atvykstantys į kapines sulauks informacijos apie karą Ukrainoje

Vilnius

BNS/Scanpix nuotr.

Reporteris AgnėŠaltinis: Etaplius.lt


214541

Gegužės 9-ąją atvykstantys į kapines paminėti sovietų pergalės prieš nacistinę Vokietiją Antrajame pasauliniame kare sulauks informacijos ir apie karą Ukrainoje, žada Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

„Gegužės 9-ąją, kas ateis į kapines, mes pasitiksime su detalesne ir tikresne informacija, kas yra kas. Nes šūkis „never again“ (daugiau niekada – BNS), akivaizdu, nėra pakankamas, tas „again“ vyksta. Iš kapinių politinių debatų lauko nedarysime, bet, vis dėlto, bus aiški informacija, kokiomis sąlygomis gyvename. Ji bus detalesnė, ne šiaip lyg niekur nieko“, – BNS sakė R. Šimašius.

Gegužės 9-ąją Rusija kasmet mini pergalės Antrajame pasauliniame kare prieš nacistinę Vokietiją dieną, Vilniuje didžiausi minėjimai vyksta Antakalnio kapinėse, dažnas atvykusiųjų atributas – Georgijaus juostelės, kurias Seimas dėl karo Ukrainoje uždraudė viešai demonstruoti.

Vakarai karo pabaigos data laiko gegužės 8-ąją.

R. Šimašius ragina visus, kurie nori iš tiesų pagerbti žuvusiuosius, atvykti būtent šią dieną.

„Kaip sakiau, jokių leidimų nebus, jų ir nebuvo kreiptasi, nėra jokių renginių. Drausti į kapines eiti mes neturime pagrindo ir nesiruošiame, kažkas gal ir turi asmenines priežastis ateiti“, – kalbėjo meras.

„Aš kviečiu, jei yra asmeninės priežastys, ateiti gegužės 8-ąją, nes tai yra pergalės prieš nacistinę Vokietiją dieną, nors ir nėra Antrojo pasaulinio karo pabaigos diena, jei vertintumėme preciziškai (...) mums jis baigėsi 1993-iaisiais“, – kalbėjo meras.

Valstybės saugumo departamentas (VSD) įspėja, kad gegužės 9-ąją Lietuvoje galimos provokacijos ir smurtiniai incidentai. Kultūros ministras Simonas Kairys šią savaitę paragino gyventojus vengti provokacijų gegužės 9-ąją ir leisti prie kapinių ar kitose minėjimo vietose dirbti pareigūnams.

BNSREDAKCIJA REKOMENDUOJA