REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Balandžio 3 d. 11:34

R. Pocius: „Birštono elektra“ iš rinkos traukiasi dėl griežtesnių reikalavimų

Birštonas

Freepik.com nuotr.

Giedrius GaidamavičiusŠaltinis: BNS


263376

Nepriklausomai elektros tiekimo bendrovei „Birštono elektra“ nuo gegužės nutraukiant veiklą, Rinkos reguliuotojo vadovas sako, kad tokį įmonės sprendimą lėmė sugriežtinti reikalavimai nepriklausomiems tiekėjams. Juos numato pernai gruodį Seimo priimtos įstatymo pataisos.

Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) pirmininko Renato Pociaus žiniomis, bendrovė nepatyrė finansinių sunkumų ar problemų vykdant įsipareigojimus klientams.

„Kiek mums yra žinoma, pati bendrovė traukiasi iš rinkos ne todėl, kad susidūrė finansinėmis problemomis ar kitais sunkumais vykdant veiklą pagal einamąjį režimą. Tačiau argumentas yra toks, kad įsigalioja nauji reikalavimai nepriklausomiems elektros energijos tiekėjams, kurie yra pakankamai griežti ir artimiausiu metu turėjo būti įvykdyti. Tai bendrovei buvo per didelė našta – tiek administracinė, tiek žiūrint iš finansinės perspektyvos“, – BNS teigė R. Pocius.

„Bendrovė, bent jau kaip mums deklaravo, įsipareigojimus vykdė. Tik tie nauji reikalavimai, kurie atsirado per Elektros energetikos įstatymo pakeitimus, ir sąlygojo, kad bendrovė apsisprendė pasitraukti iš elektros tiekimo rinkos“, – pridūrė jis.

Su „Birštono elektros“ vadove Eidmante Gudelevičiūte BNS susisiekti pirmadienį nepavyko.

Pasak R. Pociaus, svarbu, kad šioje situacijoje buvo užtikrinti vartotojų interesai.

„Kiek mes girdėjome iš „Elektrum Lietuvos“ ir „Birštono elektros“, vartotojai tomis pačiomis sąlygomis buvo perkelti pas kitą nepriklausomą elektros tiekėją. Turbūt svarbiausia, kad vartotojų interesai yra užtikrinti“, – teigė VERT pirmininkas.

Pasak jo, VERT artimiausiu metu planuoja domėtis ir kitų mažųjų elektros tiekėjų situacija.

„Kol kas jokių žinių neturime dėl kitų tiekėjų. Lygiai taip pat pabandysime su jais susisiekti ir pasiteirauti, kokia situacija, ar jie irgi neplanuoja panašių veiksmų“, – teigė R. Pocius.

„Birštono elektra“ klientams siūlė biržinius planus, o visus jos klientus nuo gegužės 1-osios perims „Elektrum Lietuva“.

Įmonė kovo 27 dieną turėjo 980 klientų, iš jų daugiausia – apie 670 – antrojo rinkos liberalizavimo etapo vartotojai. Tai viena mažiausių gyventojams elektrą tiekiančių įmonių.REDAKCIJA REKOMENDUOJA