REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2023 m. Rugpjūčio 30 d. 07:51

R. Liubajevas: pagrobtas vaikas Lietuvai nebuvo perduotas, jo tėvas yra Kaliningrado srityje

Lietuva

Mariaus Morkevičiaus nuotr.

Gytis PankūnasŠaltinis: ELTA


276627

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadas Rustamas Liubajevas teigia, kad sekmadienį savo mažametę dukrą pagrobęs ir į Rusiją pabėgęs tėvas šiuo metu Kaliningrado srityje, pagrobtas vaikas Lietuvai dar nėra perduotas.

„Toks perdavimas (pagrobto vaiko Lietuvai – ELTA) neįvyko. Mes taip pat turime duomenų, kad minėtas asmuo, kuris, tikėtina, turi Rusijos Federacijos pilietybę, buvo paleistas ir šiuo metu yra Kaliningrado srityje“, – LRT radijui trečiadienį sakė R. Liubajevas.

ELTA primena, kad sekmadienį buvo gautas moters (gim. 1996 m.) pranešimas apie tai, jog vyras ( gim. 1989 m.) Kretingos rajone, Sausdravų kaime, paėmė jos dukrą ir sutartu laiku negrąžino jai. Kiek vėliau paaiškėjo, kad vyras pagrobė savo mažametę dukrą (gim. 2022 m.) ir bėgdamas kirto Rusijos sieną.

Atliekant paieškos veiksmus, nustatyta, kad tą pačią dieną, apie 13 val. 4 val. min., Šilutės rajone, Skirvytės upėje, vyras su dukra valtimi kirto Lietuvos–Rusijos valstybinę sieną ir buvo sulaikyti Rusijos teritorijoje.

Lietuvos pasieniečiai pastebėjo, kad Skirvytės upėje guminė valtis kirto Lietuvos ir Rusijos sieną ir įplaukė meldus. Prie jų priplaukė Rusijos pareigūnų kateris. Anot VSAT atstovo Giedriaus Mišučio, pasieniečiai dar bandė žodžiu susisiekti su valtimi nuplaukiančiais asmenimis, tačiau jokio atsakymo negavo.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl vaiko pagrobimo. Tuo metu VSAT pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo.

Nacionalinio krizių valdymo centro pasitarime nuspręsta skelbti vaiką pagrobusio vyro paiešką, dėl to kreiptis į Interpolą, taip bandyti užmegzti ryšį su Rusijos pareigūnais.

Pasak Lietuvos pasieniečių, Rusijos pareigūnai pranešė, kad vaikas yra saugus, juo pasirūpinta. Vis dėlto Rusijos pasieniečiai pirmadienį informavo, kad atsisako perduoti Lietuvai į Rusiją su pagrobtu savo vaiku pasišalinusį vyrą. Kaip pranešė VSAT, Rusijos pareigūnai nurodė, kad sulaikytasis vaiko tėvas yra Rusijos pilietis, todėl perdavimui jo Lietuvai pagrindų jie neįžvelgia.REDAKCIJA REKOMENDUOJA