PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2020 m. Gegužės 21 d. 13:31

R. Karbauskis: „valstiečiai“ neturi nieko bendro su VPT išvada dėl stadiono, Vilniaus tragedija yra liberalai

Vilnius

Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


131386

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis teigia, kad valstiečiai neturi nieko bendro su Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) išvada, jog nacionalinio stadiono sutartis turi būti anuliuota. Politikas akcentuoja, kad Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius „valstiečius“ kaltina dėl VPT išvados, nes nebežino, kaip paaiškinti gyventojams, kad dėl jo nesugebėjimo organizuoti projektų nacionalinio stadiono nebus. R. Karbauskio teigimu, Vilniaus miesto tvarkymasis dėl liberalų valdymo yra tragiškas.

„Iš tikrųjų toks vadovavimas Vilniaus miestui tikriausiai pražudys ne stadioną, o Vilniaus miestą, nes jeigu pažiūrėtume į tai, kokie kiti miestai, net ir maži provincijos miestai, vykdo projektus ir kiek yra skiriama pinigų ir pažiūrėtume, kiek jų vyksta Vilniuje, tai Vilniuje (projektai – ELTA) nevyksta ne dėl to, kad nenorima skirti pinigų, o dėl to, kad nėra projektų, nesugebama valdyti miesto, ir tai yra pagrindinė problema“, – žurnalistams Seime ketvirtadienį teigė R. Karbauskis.

„Valstiečių“ lyderio teigimu, negalima kaltinti „valstiečių“, kad nacionalinis stadionas Vilniuje vis dar nepastatytas. Pasak R. Karbauskio, „valstiečiams“ atėjus į valdžią stadiono griuvėsiai jau stovėjo.

„Jeigu šnekėtume apie Vilniaus stadioną, tai tikriausiai mažiausiai apie jį turėtų šnekėti liberalas meras, kuris sugebėjo padaryti taip, kad mes dar iki šiol jo neturime. Čia nereikia kaltinti „valstiečių“. Kai mes atėjome į valdžią, kiek metų šitie griuvėsiai stovėjo prieš „valstiečiams“ ateinant į valdžią? Žmogus (R. Šimašius – ELTA) turbūt nebesupranta, kaip paaiškinti miestui, kad taip yra ir pradeda kaltinti tuos, kurie niekuo dėti dėl to stadiono“, – sakė R. Karbauskis.

R. Karbauskis akcentuoja, kad „valstiečiai“ su Viešųjų tyrimų tarnybos (VPT) sprendimu neturi nieko bendro ir akcentuoja, kad esminė Vilniaus miesto problema yra liberalai.

„Vilniaus miesto tvarkymasis yra toks tragiškas, kad net maži miestai pradeda veržtis į priekį lyginant investicijų prasme su Vilniumi. Tai čia problema yra globali, čia ne vieno stadiono klausimas jau. Tai ištisa Vilniaus tragedija. Vilniaus tragedija yra liberalai“, – akcentavo politikas.

ELTA primena, kad Kiek anksčiau ketvirtadienį R. Šimašius pranešė apie iš VPT gautą išvadą, kurioje teigiama, jog nacionalinio stadiono sutartis turi būti anuliuota. Vilniaus miesto savivaldybė ketina skųsti VPT išvadą dėl Daugiafunkcio komplekso statybų sutarties.

Tuo metu Vyriausybė atsiųstame komentare teigia, kad savivaldybė pati nesuvaldė rizikų.

„Vilniaus miesto savivaldybė nesugebėjo suvaldyti paties proceso ir rizikų, todėl, panašu, nusprendė kapituliuoti. Tačiau, užuot pati prisiėmusi atsakomybę, savivaldybė, o tiksliau – meras Remigijus Šimašius, mėgina visiškai nepagrįstai kaltę versti vienai ar kitai institucijai“, – sako Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas Lukas Savickas.

ELTA