REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2021 m. Sausio 29 d. 09:19

R. Karbauskis: už Prezidentūros sprendimų dėl L. Linkevičiaus, R. Karoblio ir E. Misiūno stovi konservatoriai

Lietuva

Asociatyvi Eltos nuotr.

Reporteris BrigitaŠaltinis: Etaplius.lt


163333

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis sako, kad valdančiųjų konservatorių ir liberalų darbo metodai bei prezidento vyriausiosios patarėjos jaučiama neapykanta jo vadovaujamai partijai lėmė tai, jog buvę krašto apsaugos ir užsienio reikalų ministrai nebuvo paskirti į ambasadorių postus JAV ir Europos Sąjungoje, o buvęs vidaus reikalų ministras – į teisėjo pareigas.

„Tas žmogus, kuris dirbo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos formuotoje Vyriausybėje, žinoma, konservatorių akyse yra kaip minimum nedraugas ir negali būti laikomas savu žmogumi. Šioje situacijoje nereikia niekuo stebėtis: taip jie darė anksčiau, taip jie daro dabar“, – „Žinių radijui“ penktadienį teigė R. Karbauskis.

„Ir Karoblis, ir buvęs užsienio reikalų ministras – visi jie yra kompetentingi žmones, dirbę prie įvairių prezidentų, kai kurie – įvairiose vyriausybėse ir tikrai gali užimti postus, tačiau jie tiesiog netinka konservatoriams ir liberalams bei kažkam Prezidentūroje“, – tvirtina politikas.

Nors prezidentas Gitanas Nausėda yra ne kartą pažymėjęs, kad jo patarėjų išreikštos pozicijos yra suderintos su juo, R. Karbauskis ir šiuo atveju tvirtino manąs,jog Prezidentūroje sprendimai dėl buvusio Sauliaus Skvernelio Vyriausybės ministro  Eimučio Misiūno buvo priimti nedalyvaujant šalies vadovui. Jo teigimu, E. Misiūnui į teisėjo pareigas neleista sugrįžti dėl emocijų, kurias „valstiečiams“ jaučia prezidento patarėja.

„Šioje vietoje aš neįtariu pačio prezidento, nes, manau, kad jis tiek nesigilina, jam pristato jo patarėjai... Patarėja, kuri tiesiog tyčiojosi iš valstiečių sąjungos prieš rinkimus, ji tiesiog dergė mus. Visiškai suprantama, kad niekas, kas susiję su valstiečių sąjunga – jai netinka“, – sakė jis, galvoje turėdamas vyriausiąją G. Nausėdos patarėją ir Prezidentūros Teisės grupės vadovę Jūratę Šovienę.

„Yra prezidento patarėja, kuri nekenčia valstiečių sąjungos ir tą viešai rodo – jos pasisakymai feisbuke ir taip toliau. Jai reikia, kad tas ministras „atšaltų“, bet įstatymai to nenurodo. Ir aš suprantu buvusio ministro nuoskaudą“, – teigė „valstiečių“ pirmininkas.

Prezidentas G. Nausėda pastarąją savaitę pareiškė nematąs galimybės, kad buvę užsienio reikalų ir krašto apsaugos ministrai pretenduotų užimti ambasadorių postus JAV ir Europos Sąjungoje. Prezidentas tokį sprendimą argumentavo tuo, kad kadencijas baigusiems ir tinkamai savo pareigas atlikusiems ministrams yra būtinas „politinis atšalimas“.

Prezidentūra taip pat nusprendė neleisti grįžti į teisėjo pareigas buvusiam vidaus reikalų ministrui E. Misiūnui

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA