REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2018 m. Liepos 12 d. 09:28

R. Karbauskis stebisi, kodėl prezidentė dirba ne savo darbą

Vilnius

Ramūnas Karbauskis. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


44907

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis, komentuodamas prezidentės vetuotą gydymo įstaigų reformą, sako, kad Prezidentūra remia privačių klinikų interesus.

Pasak R. Karbauskio, Prezidentūra susirašinėjo su privačiomis klinikomis ir klausė jų nuomonės. Šiuo metu privačiose klinikose gydosi 2-3 proc. gyventojų, jis klausia, kodėl Prezidentūrai neįdomūs likę 97 proc. gyventojų, kurie gydosi valstybės klinikose, juk ,,valstybė privačiam sektoriui jokių garantijų duoti negali“.

,,Labai keista, kad Prezidentūra užsiiminėja aiškinimųsi, kaip tai paveiks vienos ar dviejų privačių klinikų veiklą. Motyvas, matyt, suprantamas ir aiškus. Apginti privačių klinikų interesą turėti dar plius papildomą finansavimą iš valstybės, o ne tik iš privataus sektoriaus, iš žmonių, kurie gali mokėti“, - „Žinių radijui“ sakė frakcijos seniūnas.

Komentuodamas prezidentės atmestas referendumo įstatymo pataisas, R. Karbauskis sako, kad prezidentei nereikėtų imtis Konstitucinio Teismo darbo.

,,Prezidentė ėmėsi Konstitucinio Teismo funkcijos, ir ji pasakė, man atrodo, taip, kad tai prieštarauja Konstitucijai, ir mus tai labai nustebino, nes tik Konstitucinis Teismas gali atsakyti į šitą klausimą“, - teigė R. Karbauskis.

Pasak R. Karbauskio, dabar negalima kreiptis į Konstitucinį Teismą, nes kreipimasis galimas tik dėl įsigaliojusio įstatymo. Todėl šiuo metu galima tik vienintelė pozicija - atmesti prezidentės veto.

„Šioje situacijoje mes turėsime atmesti veto ir tada kreiptis į Konstitucinį Teismą ir gauti jo atsakymą“, - sakė frakcijos seniūnas.

Prezidentė D. Grybauskaitė antradienį vetavo Seimo patvirtintą gydymo įstaigų pertvarką, primena ELTA.

Šalies vadovė gydymo įstaigų pertvarką laiko svarbia, tačiau pabrėžia, kad valdančiųjų sprendimai ir siekiai reformuoti neefektyvią sveikatos priežiūros sistemą negali prieštarauti Konstitucijai.

Taip pat trečiadienį prezidentė D. Grybauskaitė dėl galimo prieštaravimo Konstitucijai vetavo referendumo pataisų įstatymą ir ragina valdančiuosius pasitikėti žmonėmis ir nešvaistyti tuščiai laiko ieškant dirbtinių palengvinimų siekiant įgyvendinti referendumą dėl dvigubos pilietybės.

Pasak prezidentės, norint, kad referendumas įvyktų kartu su 2019 m. Prezidento rinkimais, būtina apsispręsti dėl Konstitucijos 12 straipsnio formuluotės, aktyviai imtis šviečiamosios kampanijos, kalbėtis su žmonėmis ir raginti juos ateiti balsuoti. Prezidentė pažymi, kad ypač svarbu raginti emigrantus, kuriems, pasak jos, šis klausimas yra aktualiausias.

Valdantieji neatmeta galimybės atmesti prezidentės veto. Seimo pirmininko pavaduotojas ir Darbo grupės dėl referendumo formuluotės vadovas Arvydas Nekrošius pabrėžė, kad, jei prezidentė vetuos referendumo įstatymo pataisas, Seime bus bandoma vetuoti prezidentės sprendimą.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA