REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2017 m. Spalio 20 d. 15:10

R. Karbauskis sostinės merą ragina išsaugoti Tautos namus

Vilnius

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


17668

Asociacija „Tautos namų santara“ kreipėsi į Seimo Kultūros komitetą, nurodydama, kad spalio 23 d. šaukiamas bankrutuojančios UAB „VIPC Vilnius“ kreditorių susirinkimas, kuriame bus svarstomas Azerbaidžano ambasados Lietuvoje pasiūlymas pirkti buvusių Profsąjungų kultūros rūmų pastatą ant Tauro kalno Vilniuje.

Seimo Kultūros komiteto pirmininkas Ramūnas Karbauskis reiškia susirūpinimą, kad svetima valstybė, nepriklausanti nei Europos Sąjungai, nei NATO erdvei, įsigys reprezentacinėje Vilniaus vietoje esantį ir simbolinę reikšmę turintį nekilnojamojo turto objektą. Jei pastatas bus parduotas ambasadai, gali įvykti taip, kad Tautos namai pagal tarptautinę teisę formaliai taptų kitos valstybės teritorija.

„Gerbdami Azerbaidžano Respublikos siekį įsigyti Tautos namais vadinamą pastatą, turime suprasti, kad Lietuvai šio simbolinio pastato praradimas istoriškai ir kultūrine prasme nepriimtinas, ir iš esmės pakeis mūsų sostinės veidą“, - teigia R. Karbauskis.

Reaguodamas į gautą informaciją Kultūros komiteto pirmininkas kreipėsi į Vilniaus merą Remigijų Šimašių prašydamas skubiai imtis priemonių, kad būtų užtikrinti visuomenės interesai ir apsaugotas istorinis sostinės vientisumas.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA