REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2020 m. Birželio 3 d. 09:07

R. Karbauskis: Seimas turėtų grįžti prie Lobistinės veiklos įstatymo

Vilnius

Mariaus Morkevičiaus nuotr.

Reporteris AgnėŠaltinis: Etaplius.lt


133170

Seimas turėtų grįžti prie naujo Lobistinės veiklos įstatymo, kurio iki šiol nepavyko priimti Seime, sako Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vadovas Ramūnas Karbauskis.

„Aš manau, kad Seimas turėtų grįžti prie to klausimo ir svarstyti naujai lobizmo įstatymą, kad iš tikrųjų tos spragos būtų visiškai panaikintos“, – trečiadienį interviu Žinių radijui sakė R. Karbauskis.

Jis teigė pritariantis privalomam politikų susitikimų su lobistais deklaravimui ir tikėjosi, kad po pastarųjų įvykių, teisėsaugai dėl įtarimų neteisėtu poveikiu teisėkūros procesams sulaikius du verslo asociacijų vadovus, Seime naujai parengtas įstatymo projektas nebestrigs.

„Mes tai (deklaruojame susitikimus) patys darom, bet gali būti kažkada tokia valdžia, kuri manys, kad to daryti nereikia savanoriškai, o įstatymu įtvirtinus tai būtų privaloma. Visuomenė turi žinoti, aš su šituo sutinku ir iš tikrųjų manu, kad po šitų įvykių neturėtų kilti dėl to diskusijų Seime“, – kalbėjo R. Karbauskis.

Praėjusių metų pabaigoje „valstiečiai“ R. Karbauskis ir Agnė Širinskienė buvo pateikę Lobistinės veiklos įstatymo pataisas, kuriomis siūlyta įpareigoti politikus ir valstybės tarnautojus deklaruoti jų atžvilgiu vykdytą lobistinę veiklą.

Per priėmimo stadiją formuluotės buvo pakeistos, ir nauja Lobistinės veiklos įstatymo redakcija liko nepriimta.

Specialiųjų tyrimų tarnyba ir Generalinė prokuratūra antradienį pranešė apie ikiteisminį tyrimą dėl įtariamo stambaus masto kyšininkavimo, papirkimo, prekybos poveikiu, turto iššvaistymo ir dokumentų klastojimo. Šiame tyrime buvo sulaikyti Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Valdas Sutkus ir Lietuvos bankų asociacijos prezidentas Mantas Zalatorius.

BNSREDAKCIJA REKOMENDUOJA