REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2020 m. Birželio 24 d. 21:26

R. Karbauskis: R. Šimašiaus pliažas tampa Lukiškių aikštės išniekinimo simboliu

Vilnius

R. Šimašiaus asm. archyvo nuotr.

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


136171

Vilniaus savivaldybės valdžios sprendimą sostinės Lukiškių aikštėje įkurti laikiną paplūdimį valdančiųjų „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis vadina šios aikštės išniekinimu.

Kartu jis žada ketvirtadienį registruoti įstatymo projektą, kuris užkirstų kelią tokiems veiksmams.

„R. Šimašiaus pliažas tampa Tautos kančias menančios aikštės išniekinimo simboliu. Istorijos tėkmėje įvairaus plauko okupantai šią aikštę naudojo Tautos pažeminimui – žudė sukilimų ir pasipriešinimų dalyvius, statė okupacinę valdžią šlovinančius paminklus, kuriais siekta trynimo būdu pakeisti Tautos atmintį. Skauda matyti, kad šiandien, prisidengiant Tautos iškovotos laisvės vardu, daroma lygiai tas pat – pliažo smėliu bandoma užžerti istorinė atmintis, gyva Laisvės kovotojų krauju“, – feisbuke trečiadienį paskelbė R. Karbauskis.

„Rytoj su kolegomis Seime registruosime projektą įstatymo, kuris užkirstų galimybę tolesniam Lukiškių aikštės išniekinimui“, - pridūrė valdančiųjų lyderis.

Anot jo, sostinės centre įkurtas paplūdimys „rodo miesto valdžios mąstymo nelaisvę, kūrybos stoką, ribotumą“.

Vilniaus meras Remigijus Šimašius, anot R. Karbauskio, tokiais nederintais veiksmais siekia pigaus populiarumo.

„Manau, jog tokie Vilniaus mero žingsniai yra Laisvės partijos rinkimų kampanija, kurioje dedama daug pastangų stengiantis visur naudoti žodį „laisvė“ ir tokiu būdu didinti partijos pavadinimo matomumą“,– teigia R. Karbauskis.

Jis žada taip pat inicijuoti diskusiją keliant klausimą, ar savivaldybė yra pajėgi toliau rūpintis Lukiškių aikšte ir ar nevertėtų atsakomybę už Lukiškių aikštę prisiimti kokiai kitai institucijai.

„Taip pat kviesiu Seimo narius, Vyriausybę kreiptis į teisėsaugos institucijas reikalaujant įvertinti Vilniaus savivaldybės veiksmus Lukiškių aikštę paverčiant pliažu, ten organizuojant neaiškaus pobūdžio renginius, kurių vienintelis tikslas – menkinant istorinę atmintį daromas Laisvės vardu prisidengusios partijos populiarinimas“, – teigė R. Karbauskis.

Apie tai, kad Vilniaus centre esančioje Lukiškių aikštėje pradedama įrenginėti dirbtinį paplūdimį, miesto savivaldybė pranešė pirmadienį ryte.

1660 kv. metrų ploto paplūdimys šią savaitę supiltas Lukiškių aikštės dalyje prie Gedimino prospekto, tam panaudota apie 300 kubinių metrų smėlio.

Paplūdimys aikštėje bus visą vasarą, greta jo iki liepos pabaigos stovės didžiulis ekranas, kurio turiniu rūpinasi „Telia“ – kiekvieną vakarą čia bus rodomi „Telia TV“ filmai, serialai, koncertai, o dieną – Baltijos jūros vaizdai.

Vilniaus meras aiškino, kad paplūdimys Lukiškių aikštėje buvo įrengtas todėl, kad būtų galima džiaugtis iškovota laisve.

„Tai, kad šitas paplūdimys yra įrengtas šioje vietoje, tai bent jau man ir daug kam yra asociacija, kad mes pagaliau galime džiaugtis savo iškovota laisve. Nes šioje vietoje buvo daug ko, buvo ir vieno, ir kito totalitarinio režimo manifestacijų, buvo tikrai bandoma daryti blogų dalykų, bet šiandien mes matome laimingus žmones ir galime švęsti tai, kad esame laimėtojai savo laisvės kovoje“, – antradienį Lukiškių aikštėje vykusioje spaudos konferencijoje sakė sostinės meras.

Meras pasakojo, kad idėja Vilniaus centre įrengti paplūdimį kilo dėl koronaviruso grėsmės įvesto karantino metu, kai gyventojų kelionės buvo labai apribotos.

Dėl šio sprendimo savivaldybė ir sostinės meras R. Šimašius sulaukė įvairios kritikos, teigiama, kad toks projektas yra netinkamas Lukiškių aikštei, taip pat, priekaištaujama dėl to, kad planuojant projektą nebuvo tartasi nei su visuomene, nei su savivaldybės taryba ar administracija.

Valstybinė kultūros paveldo komisija šią savaitę taip pat pareiškė, kad Vilniaus Lukiškių aikštėje įrengtas laikinas paplūdimys nedera su jos istorine ir memorialine reikšme.

BNSREDAKCIJA REKOMENDUOJA