REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2017 m. Lapkričio 3 d. 15:31

R. Karbauskis prisiima atsakomybę dėl dvigubos pilietybės referendumo

Vilnius

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


19122

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis savo socialinėje feisbuko paskyroje kalbėdamas apie būtinybę ruoštis referendumui, pabrėžė atsakomybę, tenkančią politikams ir pirmiausia Valstiečių ir žaliųjų sąjungai. „Todėl nedelsdamas ėmiausi iniciatyvos ir su Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininke Laura Matjošaityte diskutavome, kaip geriausia būtų organizuoti tokį referendumą“, - rašo partijos pirmininkas.

R. Karbauskio nuomone, tinkamiausias laikas referendumui yra 2019 metais vyksiančių Lietuvos Prezidento rinkimų pirmasis ir antrasis turai. Valstiečių lyderio teigimu, nors Lietuvos Prezidento rinkimuose dalyvauja didžiausias skaičius rinkėjų, jis gali būti nepakankamas referendumui įvykti, jei referendumas truktų vieną dieną. Tad, R. Karbauskio nuomone, referendumas turėtų tęstis bent dvi dienas.

„Dviejų savaičių pertrauka tarp balsavimų leistų aktyviai agituoti dar nebalsavusius, skatinant juos dalyvauti referendume antrąją balsavimo dieną“, - samprotavo R. Karbauskis.

R. Karbauskis taip pat išskyrė būtinybę surasti galimybių balsavimą užsienyje organizuoti ne tik Lietuvos ambasadose ir konsulatuose, bet ir kitų šalių valstybinėse įstaigose, kuriose taip pat būtų sudaromos rinkimų komisijos.

„Toks sprendimas padidintų užsienyje gyvenančių Lietuvos piliečių dalyvavimo referendume dėl dvigubos pilietybės galimybes, nes jiems rinkimų apylinkės būtų lengviau ir greičiau pasiekiamos. Be abejo, reikės įvertinti, kuriose šalyse ir jų regionuose gyvena daugiausiai balsavimo teisę turinčių Lietuvos piliečių“, - rašo R. Karbauskis.

Apibendrindamas socialiniame tinkle pateiktą žinutę R. Karbauskis patikino imsiąsis iniciatyvos Seime suburti darbo grupę, kuri svarstytų referendumo organizavimo laiką, rengtų įstatymų pataisas bei prisidėtų prie kitų reikalingų darbų.

ELTA

Platinti, skelbti, kopijuoti Eltos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško Eltos sutikimo draudžiamaREDAKCIJA REKOMENDUOJA