REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2018 m. Spalio 18 d. 11:31

R. Karbauskis: plano, kaip užvaldyti LRT, mes niekada neturėjome

Vilnius

Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Reporteris DovilėŠaltinis: Etaplius.lt


56910

Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis sako, kad kaltinimai, jog „valstiečiai“ kišasi į Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) valdymo modelį, yra visiškai nepagrįsti. Pasak „valstiečių“ lyderio, pirmoji įstatymo pataisa dėl LRT įsigaliotų tik 2022 metais, t.y. kitoje Seimo kadencijoje. Pasak R. Karbauskio, opozicija pirmiausia „apmėto akmenimis“, o neskaito, nesidomi, kas yra parašyta LRT komisijos išvadose.

„Tokio plano, kaip užvaldyti LRT, mes niekada neturėjome. Ir dar kartą pakartosiu: visi pasikeitimai, kurie pasiūlomi, netgi komisijos, apie kurias čia visi diskutuoja, prasideda nuo 2022 metų. Išvadoje yra parašyta: pirmas pokytis, koks yra įmanomas, numatomas 2022 metais. Tai apie ką mes šnekame, kokie „valstiečiai“, - ketvirtadienį ,,Žinių radijui“ sakė R. Karbauskis.

R. Karbauskis taip pat teigia, kad šiomis pataisomis bus užtikrinamas visiškas LRT nepriklausomumas ir kviečia opoziciją pirmiausia paskaityti pačias išvadas ir tik vėliau pradėti kritikuoti.

„Bet vėlgi ne politikai skirs, o LRT taryba tvirtins tuos žmonės, kurie patektų į valdybą. Tai bet kuriuo atveju užtikrinamas absoliutus nepriklausomumas. (...) Galime padaryti visiškai nepriklausomą nuo Lietuvos valdžios, bet pirmiausia užmėtome akmenimis, kaltinam kuo tiktai galima, po to pradedame girdėti, kas yra sakoma, nes neskaito, nesidomi tuo, kas parašyta“, - teigė LVŽS frakcijos seniūnas

Spalio 11 d. LRT veiklą tyrusios komisijos išvados sulaukė Seimo pritarimo po pateikimo ir buvo perduotos toliau svarstyti Seimo komitetams.

Parlamentinio tyrimo išvadas parėmė 53 Seimo nariai, prieš buvo 37, susilaikė 8 parlamentarai.

Šias išvadas jau pradėjo svarstyti Seimo komitetai. Parlamentarų sprendimu, pagrindiniu komitetu buvo pasirinktas Teisės ir teisėtvarkos, o papildomais - Audito, Biudžeto ir finansų, Kultūros, Žmogaus teisių komitetai.

Tyrimo komisija Seimo Kultūros komitetui siūlo parengti ir iki šių metų gruodžio 1 d. pateikti parlamentui LRT įstatymo pakeitimo projektą, kuriame atsispindėtų LRT veiklą tyrusios Seimo laikinosios komisijos pasiūlymai dėl LRT valdymo gerinimo.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA