REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Liepos 8 d. 17:21

R. Karbauskis nesupranta kodėl atlikėjai atsisakė dalyvauti Naisių festivalyje: vakarėliuose besitrinantys liberalai jiems prišnekėjo

Lietuva

Ramūnas Karbauskis. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Benas BrunalasŠaltinis: ELTA


239575

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis sako, kad Naisių festivalyje koncertuoti atsisakę atlikėjai veikiausiai buvo suklaidinti „liberalų“. Pasak politiko, „įstatymų nelabai žinanti“ grupė „The Roop“ ir atlikėjas Donatas Montvydas ne taip suprato tikruosius jo interesus ketinant kreipsis į Konstitucinį Teismą dėl Seimo priimto įstatymo, numatančio valstybės vadovo statusą buvusiam Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo vadovui Vytautui Landsbergiui.

„Aš suprantu atlikėjus. Jie įstatymų nelabai žino, jų draugai ir bičiuliai dažniausiai yra liberalai – tie, kurie trinasi įvairiuose renginiuose ir vakarėliuose Vilniuje. Aš suprantu, kad jiems tiesiog prišnekėjo. O realybėje tai, dėl ko jie atsisakė, tai net prieštarauja jų pačių logikai“, – sakė Naisių festivalio pradžios laukiantis „valstietis“.

ELTA primena, kad penktadienį grupė „The Roop“ ir atlikėjas D. Montvydas pranešė, kad nebekoncertuos šį savaitgalį vyksiančiame R. Karbauskio inicijuotame Naisių festivalyje.

Kiek anksčiau apie tai, kad nedalyvaus renginyje pranešė grupė „jautì“. Ji sprendimą argumentavo tuo, kad nepritaria R. Karbauskio ir jo vadovaujamos partijos ideologijai – pirmiausiai užimta laikysena dėl LGBT teisių. Savo ruožtu „The Roop“ ir D. Montvydas pareiškė, kad dalyvauti Naisių festivalyje atsisako reaguodami į R. Karbauskio išsakytą ketinimą kreiptis į Konstitucinį Teismą dėl parlamento priimto įstatymo, numatančio valstybės vadovo statusą buvusiam V. Landsbergiui.

Abejodamas, kad atlikėjai patys priėmė sprendimą dėl atsisakymo dalyvauti Naisių festivalyje, R. Karbauskis teigė, kad jo interesas yra padėti tašką istorijoje dėl statuso V. Landsbergiui.

„Konstitucinis Teismas turi padėti tašką tuo klausimu. Tiems atlikėjams atvirkščiai paaiškino. Jiems paaiškino, kad aš siekiu priešinti, o ne siekiu padėti tašką. Mes kaip tik siekiame, kad būtų padėtas taškas“, – teigė R. Karbauskis.

„Mums dabar yra neaišku, ar pažeista Konstitucija, ar ne“, – pridūrė jis.

Galiausiai R. Karbauskis teigė ne visiškai suprantantis argumentus tų atlikėjų, kurie atsisakė dalyvauti festivalyje akcentuojant „valstiečių“ laikyseną LGBT atžvilgiu.

„Mes niekada neprimetinėjome savo nuomonės. Aš festivalyje niekada nesu šnekėjęs apie politiką ir apskritai vos kelis kartus šnekėjęs. Šis festivalis yra apolitiškas“, – teigė „valstietis“.

„Dabar jie parodė mūsų festivalio vertybes. Jie taip pat gali dalyvauti be jokių problemų. Kada aš esu blogą žodį apie LGBT pasakęs. Aš tik pasakiau, kad mano požiūris į šeimą kitoks“, – apibendrino R. Karbauskis.REDAKCIJA REKOMENDUOJA