PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2020 m. Sausio 14 d. 10:41

R. Karbauskis nemato nei teisinių, nei moralinių priežasčių, kad J. Narkevičius turėtų atsistatydinti

Vilnius

Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Irma BagūnėŠaltinis: Etaplius.lt


113418

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis sako nematąs jokių priežasčių – nei teisinių, nei moralinių, kad susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius turėtų atsistatydinti. Tačiau ar jis turi valdančiosios koalicijos pasitikėjimą, turėtų nuspręsti antradienio vakarą posėdžiausianti išplėstinė koalicinė taryba.

„Vakare mes tą aptarsime, jeigu koalicijos sprendimas bus nereikalauti atsistatydinimo, tai tokiu atveju bus dar kartą išreikštas pasitikėjimas visos koalicijos“, – antradienį žurnalistams Seime sakė R. Karbauskis.

Pasak jo, J. Narkevičius turi turėti pirmiausia premjero pasitikėjimą, jis turi turėti koalicijos palaikymą.

R. Karbauskio nuomone, jeigu J. Narkevičiaus nebūtų susisiekimo ministro poste, šiandien turėtume Kauno ir Klaipėdos paštus privatizuotus.

„Tai yra faktas. Aš manau, kad tas spaudimas, kuris prasidėjo, yra labai stipriai laiku susijęs su sprendimais, kurie buvo priimti „Lietuvos pašto“ atžvilgiu dėl valdybos pakeitimo, nes buvusi valdyba buvo priėmusi sprendimą privatizuoti tuos paštus.

Tiek ten bėdų yra, kad aš manau, jog spaudimas ministrui bus didžiulis dėl to, kad ministras tvarkosi tokioje srityje, kuri buvo labai apleista ir netgi sakyčiau, pakankamai korumpuota“, – sakė R. Karbauskis.

S. Skvernelis: J. Narkevičius turi mano pasitikėjimą

Premjeras Saulius Skvernelis dar kartą patikino, kad pasitiki susisiekimo ministru Jaroslavu Narkevičiumi. Anot ministro pirmininko, beveik visi J. Narkevičiui skirti kaltinimai yra paremti melagingais faktais, o galutinis sprendimas dėl susisiekimo ministro ateities paaiškės po koalicijos tarybos posėdžio.

„Aš manau, kad šiandien bus sprendimas, ir su koalicijos partneriais mes kalbėsime, kaip minėjau, gerokai plačiau ir bus sprendimas priimtas. Jiems taip pat pateiksiu informaciją apie paskutinius pareikštus kaltinimus, kurie yra visiškai niekiniai“, – teigė S. Skvernelis.

S. Skvernelis taip pat akcentavo, kad moralios politikos negalima grįsti nemoraliais kaltinimais.

„Reikia turėti vėlgi kažkokį argumentą konkretų, dėl ko turi (susisiekimo ministras. – ELTA) trauktis. (...) Kažkas bando sakyti, kad teisiniai ir moraliniai – skirtingi dalykai, bet teisės be moralės nebūna. Tie išsakyti priekaištai, jie visi yra subliuškę“, – patikino ministras pirmininkas.

Pasak S. Skvernelio, dauguma kaltinimų J. Narkevičiui buvo pagrįsti melagingais faktais. Ministro teigimu, melagingais faktais paremtas ir prezidento Gitano Nausėdos pareiškimas, kad susisiekimo ministras ministerijai pavaldžiose įstaigose įdarbino apie 20 su partija LLRA-KŠS susijusių žmonių.

„Tai yra visiškai absurdiškas kaltinimas – nėra nei 20 pavardžių, nėra nei jokių tiesioginių sąsajų. Nebent priekaištas, kad ministras, viceministras ir du politinio pasitikėjimo patarėjai yra Lietuvos lenkų rinkimų akcijos nariai. Bet yra, matyt, natūralu, kad ministerijoje ministras ir politinė komanda yra partijos nariai“, – kalbėjo ministras pirmininkas.

Anot premjero, jo ir prezidento santykių neturėtų nulemti vienokios ar kitokios personalijos. S. Skvernelis taip pat patikino, kad susisiekimo ministru pasitiki.

„(Susisiekimo ministras. – ELTA) turi mano pasitikėjimą“, – patvirtino premjeras.

ELTA primena, kad po virtinės viešojoje erdvėje dėmesio sulaukusių skandalų, kuriuose figūravo J. Narkevičius, prezidentas G. Nausėda susisiekimo ministrui pareiškė nepasitikėjimą ir kelis kartus baigiantis 2019-iesiems paragino trauktis iš einamų pareigų.

Savo ruožtu valdantieji į prezidento pareikštą nepasitikėjimą reaguoti neskubėjo ir nutarė, kad susisiekimo ministro likimą spręs 2020 m. sausio 14 d. valdančiosios koalicijos išplėstiniame posėdyje. Premjeras S. Skvernelis interviu Eltai užsiminė, kad kartu šiame posėdyje bus pasiūlytas ir kandidatas užimti šiuo metu laisvą Ekonomikos ir inovacijų ministerijos vadovo kėdę.

ELTA