REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualu2019 m. Gegužės 26 d. 20:53

R. Karbauskis: nematau, apie ką reikėtų kalbėti su I. Šimonyte, jei ji būtų prezidentė

Vilnius

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


85447

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis Eltai teigė nematąs, apie ką reikėtų kalbėtis su Ingrida Šimonyte, jei ji būtų išrinkta naująja Lietuvos prezidente.

R. Karbauskis sakė, kad su naujuoju prezidentu aptartų valdančiosios daugumos darbą.

„Kalbėčiau, kaip jis mato naujos valdančiosios daugumos darbą, kai būtų išankstiniai rinkimai“, – Eltai sakė R. Karbauskis.

Vis dėlto „valstiečių“ lyderis teigė nematąs, apie ką reikėtų kalbėti su prezidentu, jei juo būtų ištrinkta I. Šimonytė.

„Nelabai įsivaizduoju, ką su ja (I. Šimonyte. – ELTA) reikėtų kalbėti", – Eltai sakė R. Karbauskis.

Kaip ELTA jau rašė, sekmadienio vakarą baigėsi Prezidento ir Europos Parlamento (EP) rinkimai. 20 val. užsidarė 1972 rinkimų apylinkės, kuriose buvo renkamas naujasis šalies prezidentas bei vienuolika šalies atstovų į EP. Prieš vidurnaktį paaiškės išankstiniai rinkimų rezultatai, po vidurnakčio jau žinosime, kas vadovaus šaliai artimiausius penkerius metus.

Naująjį šalies vadovą Lietuvos piliečiai rinkosi iš dviejų kandidatų: ekonomisto Gitano Nausėdos ir buvusios finansų ministrės, Seimo narės I. Šimonytės.

Iki šiol dvi kadencijas Lietuvos prezidentė buvo Dalia Grybauskaitė.

Lietuvoje į EP narius kandidatuoja 16 sąrašų: Visuomeninis rinkimų komitetas „Prezidento Rolando Pakso judėjimas“, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Lietuvos žaliųjų partija, Lietuvos socialdemokratų partija, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, Visuomeninis rinkimų komitetas „Lemiamas šuolis“, Lietuvos centro partija, „Valdemaro Tomaševskio blokas“ – Krikščioniškų šeimų sąjungos ir Rusų aljanso koalicija, Darbo partija, Visuomeninis rinkimų komitetas „Stipri Lietuva vieningoje Europoje“, Lietuvos socialdemokratų darbo partija, Visuomeninis rinkimų komitetas „Vytautas Radžvilas: susigrąžinkime valstybę!“, Visuomeninis rinkimų komitetas „Aušros Maldeikienės traukinys“, Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai), Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis ir partija „Tvarka ir teisingumas“.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA