REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2018 m. Balandžio 3 d. 09:43

R. Karbauskis: nauji alkoholio ribojimai greitai neveikia

Vilnius

Viktorija ValčiukaitėŠaltinis: Etaplius.lt


33351

Valdantiesiems apribojus alkoholio prieinamumą bei uždraudus jo reklamą, „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis tikina, kad staigių pokyčių dėl to nereikėtų tikėtis.

Anot jo, greičiausiai alkoholio vartojimą mažina padidinti akcizai, o kitos priemonės veikia lėčiau.

„Viena iš pačių tokių efektyviausių priemonių alkoholio kontrolės srityje yra akcizai. Akcizus mes padidinome, tai turėjo duoti efektą alkoholio vartojimo mažėjimui. Visi kiti sprendimai dėl reklamos draudimo, dėl amžiaus, dėl prekybos laiko mažinimo tokio greito efekto neduoda. Visose Europos šalyse, kur akcizus keldavo, efektas buvo toks pat. Tai šiuo metu šnekėti apie tai, kad mūsų vykdoma politika duoda kažkokius didžiulius pokyčius, reikia ribotai“, -„Žinių radijui“ antradienį sakė R. Karbauskis.

Pasak jo, alkoholio prieinamumo mažinimas taip pat prisidės prie mažesnio alkoholio vartojimo, tačiau ne iškart. Kita vertus, pasak R. Karbauskio, visuomenės požiūris į alkoholio vartojimą taip pat keičiasi.

„Visuomenės požiūris keičiasi, ir jis tikrai ne dėl valdžios politikos keičiasi“, - sakė R. Karbauskis.

Nuo šių metų alkoholio gali įsigyti ne jaunesni nei 20 metų asmenys, prekybos vietose alkoholis parduodamas iki 20 val., o sekmadieniais - iki 15 val. Be to, Lietuvoje visiškai uždrausta alkoholio reklama.

Dėl mažinamo alkoholio prieinamumo krito jo pardavimai. Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenimis, šiemet sausį-vasarį už alkoholinius gėrimus surinkta 50,3 mln. eurų akcizų - 45 proc. mažiau nei prieš metus.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA