PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2021 m. Gruodžio 22 d. 11:42

R. Karbauskis: LVŽS turės geresnį kandidatą į Klaipėdos merus nei A. Vaitkus

Klaipėda

BNS (Scanpix) nuotraukos / Etaplius.lt koliažas

Reporteris DovilėŠaltinis: Etaplius.lt


198455

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis Eltai paaiškino, kokios yra permainų Klaipėdos miesto taryboje priežastys. 

Politiko teigimu, tai, kad trečiadienį buvo pranešta apie „valstiečių“ frakcijos veiklos nutraukimą nėra netikėtas, nesuderintas ar partijos byrėjimo požymių turintis įvykis. Visgi, R. Karbauskio teigimu, veiklą nutraukusius „valstiečių“ frakcijos pirmininkas Arvydas Vaitkus kitąmet nebebus „valstiečių“ kandidatas į Klaipėdos merus. Jo teigimu, į uostamiesčio vadovus 2019 m. „valstiečių“ keltas politikas vyksiančiuose rinkimuose, ko gero, dalyvaus jau su atskiru rinkimų komitetu. R. Karbauskis tikina, kad LVŽS turi kur kas geresnę kandidatę ir šis faktas, pažymi politikas, buvo pokyčių uostamiesčio taryboje priežastis.   

„Su manimi tai suderinta. Tai visiškai ne tokia pati situacija, kokia buvo dėl Sauliaus Skvernelio išėjimo“, – Eltai teigė R. Karbauskis.

Pasak jo, tolesnį bendradarbiavimą su A. Vaitkumi šiek tiek pakoregavo naujos aplinkybės – supratimas, kad „valstiečių“ parlamentarė Ligita Girskienė yra stipriausia kandidatė į Klaipėdos mero postą.

„Mes turėjome dilemą, nes mes turime stipresnę kandidatę nei Vaitkus. Tai yra partijos vicepirmininkė Ligita Girskienė“, – teigė „valstiečių“ lyderis, pažymėdamas, kad šią dilemą narpliojo kartu su A. Vaitkumi.

„Mes su Vaitkumi diskutavome, kaip šioje vietoje reikėtų pasielgti. Mes diskutavome apie tai, kokie galėtų būti sprendimai. Jie supranta, kad jų elektoratą šiek tiek išplėstų pozicionavimasis kaip nepartinių. Tačiau mes su Ligita būsime labai stiprūs. Ji tikrai yra vienas iš rinkimų favoritų Klaipėdoje į merus. Ji alternatyvi kandidatė visiems, kurie kiek nors susiję su verslu. Ji yra Klaipėdos žmonių balsas“, – aiškino politikas.

Tuo tarpu su „valstiečiais“ pastaruosiuose savivaldos rinkimuose dalyvavęs A. Vaitkus, R. Karbauskio teigimu, kitąmet vyksiančiuose rinkimuose greičiausiai dalyvaus su atskiru komitetu.

„Kaip aš suprantu, Vaitkus dalyvaus kaip komiteto atstovas, o būsimas frakcijos vardas ir bus komiteto vardas. Ir šioje frakcijoje mes paliekame du savo narius, nes jie atskiros frakcijos nesukurtų, ir tai yra mūsų bendraminčiai bet kuriuo atveju“,– sakė R. Karbauskis.

Be to, politiko teigimu, A. Vaitkus ir toliau, ko gero, liks jo vadovaujamoje „valstiečių“ šešėlinėje Vyriausybėje.

„Jis man nesakė, kad nori pasitraukti iš ten ir aš tam nematau jokios prasmės“, – tikino R. Karbauskis.

Trečiadienį Klaipėdos miesto tarybos posėdyje pranešta, kad savo veiklą nutraukė opozicijoje veikusi „valstiečių“ frakcija.

„Pranešame, kad Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija nuo gruodžio 22 d. nutraukia savo veiklą Klaipėdos miesto savivaldybės taryboje“, – jau buvusios „valstiečių“ frakcijos Klaipėdos miesto taryboje pranešimą skaitė uostamiesčio meras Vytautas Grubliauskas.

Kaip nuotoliniu būdu vykusiame posėdyje teigė meras, pranešimą pasirašė buvusios frakcijos pirmininkas Arvydas Vaitkus ir dar 6 buvusios frakcijos nariai.

 

ELTA