PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Kovo 6 d. 09:47

R. Karbauskis LVŽS pasirodymą rinkimuose vertina „pakankamai neblogai“

Lietuva

BNS/Fotobankas nuotr.

Erika Alonderytė-KazlauskėŠaltinis: BNS


260868

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis sako, kad savivaldos rinkimuose partija pasirodė „pakankamai neblogai“ nepaisant sumažėjusio gautų mandatų tarybose skaičiaus.

„Kaip partija, kurią ilgą laiką bandė palaidoti, mes pakankamai neblogai pasirodėme. Mandatų šiek tiek sumažėjo, bet jų sumažėjo ir Lietuvoje. Jeigu šnekėti apie merus antruose turuose, turime dešimt kandidatų, manau, kad panašų skaičių išlaikysime, gal ir geresnį turėsime, nei turėjome anksčiau“, – spaudos konferencijoje pirmadienį sakė R. Karbauskis.

„Šiuo atveju paprasčiausiai nuotaikos mūsų pakankamai geros, nes jau pusantrų metų beveik mus laidoja, nepavyko, tai matyt, nacionaliniuose rinkimuose bandysime šnekėtis apie tai, ar liberalus pasaulis Lietuvoje įsigalės, ar grįšime prie tų darbų ir vertybių, kurias atstovauja Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga“, – sakė partijos lyderis.

Anot jo, vienas iš partijos bandymų buvo kviesti žmones aktyviai dalyvauti, o sekmadienio rinkėjų aktyvumo duomenys rodo, kad „žmonės išgirdo tą kvietimą“.

Pasak R. Karbauskio, pirmajame ture dalį balsų iš „valstiečių“ perėmė rinkimuose dalyvavusi Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“.

Nė vienam „valstiečių“ kandidatui į merus nepasiekus pergalės pirmajame ture, R. Karbauskis teigė, kad rinkimai parodė, jog gerai dirbantys merai gauna pakankamai didelį palaikymą, o Klaipėdos ir Šiaulių rajonuose partijos kandidatams pritrūko nedaug balsų iki pergalės pirmajame ture.

„Ten, kur dalyvavo mūsų buvęs meras, pavyzdžiui Klaipėdos rajone, Bronius Markauskas, jam pritrūko kelių šimtų balsų, Šiaulių rajone taip pat. Tiesiog reikia pasakyti tai, kad šie rinkimai, kaip ir ankstesni, parodė, kad ten kur gerai dirba merai, jie pakankamai didelį palaikymą gauna“, – sakė R. Karbauskis.

Nuvylė rezultatai Vilniuje

„Vilniuje šiek tiek nustebino rezultatas, nes toks vaizdas, kad Vilnius visai nereaguoja į nacionalinę politiką valdžios, bet kitas klausimas, žmonių sprendimas, jų valia, kiekvienas žmogus pasirenka“, – kalbėjo jis.

Kalbėdamas apie galimas koalicijas, R. Karbauskis sakė, kad tuo užsiims skyriuose esantys partijos nariai.

„Neturime raudonų linijų ir jų niekada nedarėme savivaldoje, žmonės vietoje vieni kitus gerai pažįsta ir tik miestuose turbūt gali būti, kad politikai apie vienas kitą žino mažiau, bet kaimiškose savivaldybėse tikrai visi nuo pat gimimo tikriausiai vienas kitą pažįsta, susitars jie tarpusavyje, nepriklausomai, kokioms partijoms reikės tartis“, – teigė jis.

„Rekomendaciją vienintelę darysime, kad negriauti tų daugumų, neiti į revoliucinius pokyčius, o dirbti stabiliai“, – kalbėjo jis.

Kauno miesto mero rinkimuose kandidatavęs „valstietis“ Aurelijus Veryga teigė, jog siekta, kad Kaune būtų antrasis rinkimų turas, tačiau tikėtina, kad žmonės, kurių nemaža dalis pagal apklausas buvo neapsisprendę, visgi atėjo į rinkimus ir balsavo už Visvaldą Matijošaitį.

Džiaugiasi frakcija Kaune

„Bet šiaip rezultatas neblogas, turėsime keturis žmones savivaldybės taryboje, atsiras frakcija, kurios iki tol nebuvo. Kaune įžengėm į savivaldą, ko anksčiau neturėjome“, – sakė A. Veryga.

Jis taip pat teigė, kad pirmajame ture dauguma žmonių balsavo už savo kandidatus, o balsų „prieš“ buvo vos vienas kitas.

„Vienas kitas galbūt atkeliavo kaip protesto balsas man, bet manau, tiek konservatoriai, tiek liberalai, kiti, kas dalyvavo rinkimuose, jie turėjo savo kandidatus, už juos, manau, dauguma ir balsavo. Jei būtų buvęs antras turas, tada, manau, būtų suveikusi ta logika, būtų buvę daug balsavimo ne už kažką, bet prieš dabartinį merą“, – sakė A. Veryga.

Jis taip pat sakė, kad neplanuoja jungtis prie „Vieningo Kauno“.

„Sudarius koaliciją reikia derinti klausimus, ieškoti bendrų sprendimų, juolab, koaliciją sudarinėjant kiekvienas koalicijos parneris nori įgyvendinti savo programinius tikslus, tai nemanau, kad „Vieningas Kaunas sutiktų su tuo, ką pasiūlėme, manau, tai nelabai realistiškas scenarijus“, – sakė A. Veryga.

LVŽS sekmadienį rinkimuose sulaukė 9,21 proc. rinkėjų palaikymo, prieš ketverius metus rinkimuose už partiją balsavo 11,16 proc. rinkėjų.