REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2018 m. Sausio 23 d. 11:59

R. Karbauskis: Lietuvos radijo ir televizijos veiklos tyrimas buvo būtinas ir teisingas

Vilnius

ELTA nuotr.

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


27080

Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) veiklos tyrimas buvo būtinas ir teisingas, tikina „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis. Jis teigia, kad LRT dokumentuose ir sutartyse vyrauja chaosas, Seimui pateikta ne visa informacija, pagal kurią būtų galima vertinti transliuotojo veiklą.


Foto galerija:

nuotrauka.jpg
nuotrauka-2.jpg
nuotrauka-3.jpg
nuotrauka-4.jpg
nuotrauka-5.jpg
nuotrauka-7.jpg
nuotrauka-9.jpg

„Priežastis, kodėl komisija sudaryta ir tyrimas pradėtas, nes mums pateikta ne visa informacija. Jeigu LRT taryba pateiktų visą informaciją visa apimtimi, šito tyrimo nebūtų reikėję daryti“, - spaudos konferencijoje antradienį teigė R. Karbauskis.

„Valstiečių“ lyderio teigimu, parlamentarai negavo informacijos apie dalies prodiuserinių kompanijų sutartis su LRT, tarp kurių paminėtos „Music Mills“, „Valius“, „Just TV“, „Media 3“, „TV Europa“,„Production team“, „NPT projektai“, „Beatos virtuvė“, „Vilniaus medija“, „Media volpe“, „Big Adventure“.

Jis teigė, kad LRT veikloje reikia daugiau skaidrumo, mat laidų kūrimui naudojami mokesčių mokėtojų pinigai.

„Šiandien to skaidrumo nėra. Jeigu kas nors pradeda šnekėti, kad Seimas nori valdyti taip LRT, tai skaitykite LRT įstatymą, ten parašyta, kodėl tai neįmanoma“, - tikino R. Karbauskis.

„Valstiečių“ lyderis teigė, kad LRT dokumentai pildomi chaotiškai, nėra aiškios sistemos, skirtingų laidų sąmatos sutampa centų tikslumu ir yra prisegamos ne prie tų sutarčių ir pan.

„Čia turime pavyzdį, kad iki cento sutampa visiškai skirtingų laidų sąmatos, ant sutarčių daug kur nėra net numerio, nėra datų. Mes net nesuprantam, kaip ta apskaita vyksta“, - teigė R. Karbauskis.

Be to, jis teigė, kad tai, kaip LRT pateikė informaciją, yra „juokiamasi iš Seimo“, nes informacija pateikta tiesiog chaotiškai ir bet kaip. Be to, anot jo, pralamentarams didelė dalis informacijos nebuvo pateikta apskritai.

Be kitų klausimų, jis taip pat suabejojo LRT viešaisiais pirkimais. Kaip pavyzdį jis pateikė kilnojamosios televizijos stoties (KTS) įsigijimą už 3,7 mln. eurų. Pirkimas vykdytas neskelbiamų derybų būdu, o tokių konkursų, anot jo, LRT yra ir daugiau.

R. Karbauskiui kelia klausimų, kodėl prie kelių šimtų tūkstančių eurų vertės sutarčių atsiranda priedai, kuriuose įtraukiama papildomos laidos sąmata siekia daugiau nei 100 tūkst. eurų. R. Karbauskio pateiktų duomenų atveju, didelės sumos buvo skirtos tokioms laidoms kaip „Eurovizijos“ finalas, kurios organizuojamos arenose. Žurnalistui, LRT laidos „Dėmesio centre“ vedėjui Edmundui Jakilaičiui paklausus, ar R. Karbauskis tyčia klaidina visuomenę, pateikdamas ypač didelių renginių sąmatas, „valstiečių“ lyderis teigė, kad visuomenė turi teisę žinoti, kokios sumos ir kodėl skiriamos LRT.

Tačiau R. Karbauskis kelis kartus perklaustas, ar bandė su LRT pasitikslinti Seimui neaiškią informaciją, teigė abejojąs, ar LRT taryba apskritai turi informacijos apie tai, kas iki šiol pateikta Seimui. Be to, anot jo, Seimas du kartus raštu kreipėsi į LRT ir trečią kartą nebeturėtų to daryti.

Pats R. Karbauskis nepriklauso Seimo komisijai, tirsiančiai LRT finansus. Jis tikino, kad duomenis apie LRT pateikia kaip Seimo narys ir, anot jo, pateikta informacija nėra kaltinimai.

„Jokių išvadų neskelbiau, tik pasidalijau nuasmeninta informacija, kodėl Seimas negalėjo priimti kito sprendimo tik sudaryti komisiją“, - sakė R. Karbauskis.

Jis tikino, komisijoje, tiriančioje LRT veiklą, nedalyvaująs, nes tuomet „sulauktų kitokio pobūdžio klausimų“, atkreipdamas dėmesį, kad yra kaltinamas LRT tyrimo politizavimu.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA