REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2020 m. Sausio 30 d. 14:17

R. Karbauskis kreipėsi į STT: paviešino R. Masiulio galimai įdarbintų asmenų pavardes

Vilnius

Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


115877

Valdančiųjų lyderis Ramūnas Karbauskis paviešino anksčiau žadėtą sąrašą asmenų, kuriuos, kaip tvirtina „valstiečių“ pirmininkas, Susisiekimo ministerijai pavaldžiose institucijose įdarbino buvęs ministras Rokas Masiulis.

Kartu R. Karbauskis kreipiasi į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT), kad ši įvertintų, ar buvęs energetikos, o vėliau – ir susisiekimo ministras R. Masiulis bei su juo susiję asmenys nekūrė įsidarbinimo aukštose pareigose valstybinėse įmonėse schemų. Kaip skelbiama ketvirtadienį išplatintame pranešime, R. Karbauskis STT pateikė per dvidešimt įvairiai tarpusavyje susijusių asmenų pavardžių ir paprašė išsiaiškinti, ar tokių asmenų su panašiomis sąsajomis nebuvo daugiau.

„Įtarimų kelia labai daug tendencijų ir iš jų ryškėjanti įdarbinimo schema. Grupė įvairiais ryšiais tarpusavyje susijusių asmenų tiesiog keliauja paskui R. Masiulį – jam dirbant „Klaipėdos naftoje“ įsidarbina šioje bendrovėje. Paskui, jam tapus energetikos ministru, kraustosi į energetikos srities sektoriuje dirbančias valstybines įmones, o jam einant susisiekimo ministro pareigas – dar kartą pajuda Susisiekimo ministerijai pavaldžių įmonių link. Panašu, kad įdarbinimo procesuose dalyvavo su vienu iš R. Masiulio paskirtų viceministrų siejamas juridinis asmuo, kuris galimai ne tik turėjo įtakos strateginių energetikos ir susisiekimo sektoriaus įmonių vadovų skyrimui, bet ir vėliau gaudavo iš tų įmonių pelno per įvairius užsakymus“, – apie galimą vieną iš nepotizmo ir politinės korupcijos pavyzdžių, ministerijai vadovaujant R. Masiuliui, išplatintame pranešime cituojamas R. Karbauskis.

„Vasltiečių“ lyderis STT taip pat prašo atsakyti, kiek asmenų, susijusių su tam tikromis įmonėmis ar organizacijomis, buvo įdarbinta R. Masiulio darbo ministerijoje laikotarpiu, bei prašo nustatyti šių žmonių ryšius su vėliau jų naujoms darbovietėms paslaugas teikusiais subjektais – viešųjų pirkimų laimėtojais.

R. Karbauskis taip pat dėkoja visuomenei, kuri, pasak jo, pastarosiomis savaitėmis suteikė naudingos informacijos apie galimų R. Masiulio artimos aplinkos žmonių įdarbinimą. Šie duomenys taip pat buvo pateikti STT kartu su susisteminta kita viešai prieinama informacija, kuri gali būti STT naudinga vertinant situaciją.

R. Karbauskio teigimu, viešai prieinama informacija aiškiai rodo, kad su R. Masiulio karjera versle ir politikoje bei jo šeima susiję asmenys sėkmingai kilo karjeros laiptais sektoriuose, kuriuose R. Masiulis ėjo vadovaujamas pareigas.

Savo ruožtu R. Masiulis anksčiau Eltai tvirtino, kad tai yra dar vienas R. Karbauskio žingsnis gelbstint susisiekimo ministrą Jaroslavą Narkevičių. R. Masiulis patikino, kad visos atrankos į susisiekimo sektorių buvo vykdomos pagal aukščiausius skaidrumo kriterijus.

„Mano vadovavimo susisiekimo sektoriui metu visos atrankos buvo vykdomos pagal aukščiausius skaidrumo kriterijus. Atrankas vykdė nepriklausomos atrankų bendrovės ar tam skirtos valstybinės institucijos“, – sakė R. Masiulis.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA