REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2018 m. Vasario 26 d. 20:17

R. Karbauskis kaltina VRK narę siekiant nušluoti „valstiečius“ nuo žemės paviršiaus

Lietuva

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


30121

Pirmadienį Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK) ir Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK) dėl VRK narės Aistės Žilinskienės, prašydami įvertinti, ar VRK narė nepažeidė prievolės deklaruoti savo privačius interesus.

LVŽS A. Žilinskienę kaltina ne tik tuo, kad ši neva nevykdo teisės aktuose įtvirtintos prievolės, tačiau ir tyčia vilkina skundo tyrimą dėl leidinio „Naisių žemė“.

Pasak LVŽS, A. Žilinskienė VRK nare buvo paskirta 2017 m. birželio 22 d., tačiau iki šiol nėra pateikusi privačių interesų deklaracijos, nors pagal teisės aktus tai padaryti privalėjo per 30 dienų.

Skundą socialinio tinklo feisbuko savo paskyroje paviešinęs LVŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis teigia, kad VRK narė A. Žilinskienė ne tik nėra objektyvi tyrimuose, kuriuose minima LVŽS, tačiau ir suinteresuota LVŽS nušlavimu nuo žemės paviršiaus.

„Aiškėja asmenys, kuriems LVŽS vykdoma politika tiesiogiai „kerta“ per jų atstovaujamų organizacijų veiklų rezultatus ir pelną, o jų turimas „stogas“ leidžia likti nebaudžiamiems, lygesniems už lygesnius, net pažeidinėti įstatymus, procedūras vien tam, kad LVŽS būtų nušluota nuo žemės paviršiaus“, feisbuke rašo R. Karbauskis.

LVŽS skunde atkreipia VTEK ir VRK dėmesį, kad A. Žilinskienė, be darbo VRK, dar yra Internetinės žiniasklaidos asociacijos vadovė bei palaiko su jos naryste VRK nederančius ryšius su lobistine bendrove bei draugiškus asmeninius santykius su prodiuserinės įmonės akcininku, jos įkūrėju žurnalistu Edmundu Jakilaičiu, kurio iniciatyva buvo pradėtas tyrimas dėl leidinio „Naisių žemė“.

Pasak LVŽS, turėdama nenuneigiamų ryšių su lobistinę veiklą vykdančiomis organizacijomis ir tuo pačiu būdama VRK nare, A. Žilinskienė gali daryti tiesioginį ir netiesioginį spaudimą Seimo nariams, VRK ir kitiems sprendimų priėmėjams.

„Savo kreipimusi į VTEK siekiame atkreipti dėmesį į VRK vykdomų tyrimų skaidrumą ir objektyvumą. Iš viešos informacijos žinoma, kad A. Žilinskienė vadovavo darbo grupei, kuri tyrė jos bičiulio E. Jakilaičio iniciatyva pateiktą skundą. Paaiškėjusios aplinkybės kelia abejonių dėl A. Žilinskienės darbo objektyvumo ir tolesnės veiklos darbo grupėje galimybių. Juo labiau kad nė vienas iš jau dabar žinomų deklaruotinų interesų nebuvo viešai deklaruotas. Manyčiau, kad tokiu atveju asmuo turėtų tiesiog nusišalinti nuo tyrimų, kuriuos atlieka VRK ir laukti VTEK sprendimo“, - pažymi LVŽS pirmininkas Seimo narys R. Karbauskis.

LVŽS įsitikinimu, skundo dėl leidinio „Naisių žemė“ neištyrimas kenkia LVŽS, kadangi ši tema nuolat eskaluojama, o neaiškumas tyrime leidžia manipuliuoti informacija, esą LVŽS padarė daugybę pažeidimų, kurių VRK niekaip negali ištirti.

Tuo tarpu VRK narė A. Žilinskienė tikino, kad neturi nei jokių politinių siekių susidoroti su „valstiečių“ partija, nei asmeninių ryšių, kurie galėtų trukdyti atlikti pavestą darbą.

„Aš nepateikiau laiku deklaracijos, kaip numato įstatymas. Aš niekada nebuvau dirbusi viešajame sektoriuje, o ir per darbų gausą pasimiršo. Šiandien deklaravau viską ir dabar galiu tik atsiprašyti. Bet jokių ryšių, kurie trukdytų man dirbti VRK, aš neturiu. Nei darbinių, nei asmeninių santykių ir jokių interesų, kurie man trukdytų eiti savo pareigas, kaip VRK narei“, - kalbėjo A. Žilinskienė.

VRK narė taip pat neigė kaltinimus dėl tyrimo vilkinimo. „Tam, kad vertinimas būtų kuo tikslesnis ir aiškesnis, Komisija vienbalsiai pritarė, kad būtų papildyta dar dviem nariais teisininkais, kurie į visa tai pasižiūrėtų ir teisiniu aspektu. Taip pat buvo nustatytas ir terminas Komisijos posėdžiui - kovo 22 d. Tai buvo nustatyta viešame posėdyje. Tad nežinau, ką čia daugiau bepakomentuoti“, - sakė A. Žilinskienė ir pridūrė, kad neturi jokių planų nušluoti „valstiečius“ nuo žemės paviršiaus.
ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA