PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2021 m. Gruodžio 10 d. 08:54

R. Karbauskis: dviejų ministrų atsistatydinimo pareiškimai yra tušti

Vilnius

BNS / SCANPIX nuotr.

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


197064

Užsienio reikalų ir susisiekimo ministrų pareiškimai, kad yra pasiryžę trauktis dėl tebesitęsiančio „Belaruskalij“ trąšų tranzito per Lietuvą, yra tušti, sako opozicinės Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas.

 

„Tie pareiškimai yra tušti, Landsbergis yra daugumos politinis lyderis, ir dabar jį atleis iš ministro posto?“ – penktadienį Žinių radijui sakė Ramūnas Karbauskis.

„Tai šnekėjimas vardan šnekėjimo, kad geriau atrodytų. Niekas ten nieko neatleis ir apie tai net nesvarstoma. Paprasčiausiai bandoma visuomenei parodyti, kad nepavyko, kažko nepadarėme, dabar prisiimame atsakomybę“, – tvirtino jis.

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis ir susisiekimo ministras Marius Skuodis ketvirtadienį sakė esą pasiryžę trauktis iš pareigų, prisiimdami atsakomybę dėl nevykdomų JAV sankcijų Baltarusijos įmonei „Belaruskalij“.

G. Landsbergis yra ir didžiausios valdančiajai koalicijai priklausančios partijos – Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų – pirmininkas. Nepartinį M. Skuodį į ministrus delegavo Laisvės partija.

Premjerė Ingrida Šimonytė teigė kitos savaitės pradžioje pranešianti, ar ministrai gali toliau eiti pareigas, ar ne.

Politinės atsakomybės klausimas kilo, kai trečiadienį įsigaliojus amerikiečių sankcijoms „Belaruskalij“, per Lietuvą toliau vyksta šios įmonės gaminamų trąšų tranzitas.

„Lietuvos geležinkeliai“ pranešė, kad lapkritį „Belaruskalij“ atliko avansinį mokėjimą bendrovei už paslaugas, o šių lėšų gali pakakti pervežimams gruodį ir daliai sausio.

Valstybės valdoma įmonė tvirtino, kad apie avansinį mokėjimą buvo informuotos Susisiekimo ir Užsienio reikalų ministerijos. G. Landsbergis sakė, kad apie apmokėjimą už gruodį informuotas nebuvo.

„LTG Cargo“ vidutiniškai gabeno per 10 mln. tonų „Belaruskalij“ krovinių per metus už maždaug 60 mln. eurų. 

JAV Iždo departamentas sankcijas „Belaruskalij“ įvedė rugpjūtį ir iki gruodžio 8-osios verslui davė laiko užbaigti sandorius.

BNS