REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2019 m. Spalio 22 d. 11:24

R. Karbauskis: dėl gaisro Alytuje poreikio skelbti ekstremalią situaciją nacionaliniu mastu nėra

Alytus

Alytaus gido nuotr.

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


104022

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis tvirtina, kad dėl padangų perdirbimo įmonėje „Ekologistika“ vykstančio gaisro poreikio skelbti ekstremalią situaciją nacionaliniu mastu nėra.

„Valstiečių“ lyderis nesiryžo vertinti, ar visoms tarnyboms buvo suteiktos tinkamos sąlygos gaisro gesinimui, tačiau išreiškė viltį, kad su padėtimi bus susitvarkyta.

„Man sunku būtų vertinti, kaip yra pasiruošusios tarnybos. Geriau tai matyti ministrams, kurie valdo tas tarnybas. Situacija yra tikrai skaudi ir grėsmė kilo saugumui, žmonių sveikatai, dėl to, tikiuosi, kad visi padarys tai, ką turi padaryti“, – antradienį prieš Seimo posėdį žurnalistams sakė R. Karbauskis.

Poreikio skelbti ekstremalią situaciją nacionaliniu mastu, pasak R. Karbauskio, nėra.

„Aš suprantu, galbūt vietoje atrodo, kad yra nacionalinė grėsmė, bet šnekant apie pačią grėsmę, tai ji suvaldyta, kiek suprantu, ir daroma viskas, kad padėtume žmonėms, juos apsaugotume. Nemanau, kad šiandien reikėtų tą daryti. Jei reikėjo tai daryti, tai pačioje pradžioje“, – teigė LVŽS pirmininkas.

Spalio 16-osios naktį Alytaus miesto padangų perdirbimo įmonėje „Ekologistika“ kilo didžiulis gaisras, primena ELTA. Degė apie 2 tūkst. kvadratinių metrų ploto sandėliai, kuriuose laikomos naudotos padangos. Gaisrą gesino ugniagesių pajėgos iš Alytaus, Kauno, Lazdijų, Vilniaus, Varėnos ir Marijampolės.

Viešojoje erdvėje pasirodė informacija, kad gaisro gesinimo tarnyboms trūksta technikos, ji genda.

Alytuje ir Alytaus rajone dėl didelio oro užterštumo pavojingomis medžiagomis, kurios gali sukelti vėžį, paskelbta ekstremali situacija.

Preliminariais skaičiavimais, gaisro padaryta žala gamtai gali siekti daugiau nei 5 mln. eurų.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA