REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2022 m. Spalio 7 d. 09:04

R. Karbauskis atsinaujinusias diskusijas dėl atstovavimo EVT vadina dūmų uždanga

Lietuva

BNS/Fotobankas nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: BNS


247956

Opozicinių „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis atsinaujinusias diskusijas dėl atstovavimo Europos Vadovų Taryboje (EVT) vadina dūmų uždanga, kuria bandoma nukreipti dėmesį.

„Belieka dūsauti. Visiškai akivaizdu, kad tai yra dūmų uždanga. Vyriausybė aiškiai tais pareiškimais dėl atstovavimo EVT grįžta prie temos, kuri seniai buvo uždaryta“, – penktadienį Žinių radijui sakė politikas.

„Paprasčiausiai norima nukreipti dėmesį nuo kitų temų, norima šnekėti apie dalykus, kurie Lietuvai naudos jokios nepadaro“, – pridūrė jis.

Diskusijas dėl atstovavimo EVT prieš kurį laiką atnaujino valdančiųjų konservatorių lyderis, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis, pareiškęs, kad su Europos lyderiais tartis dėl energetikos turėtų vykti premjerė, o ne prezidentas.

Po to sekė virtinė šalies vadovo Gitano Nausėdos, premjerės Ingridos Šimonytės ir vėl G. Landsbergio komentarų.

Klausimą, kas Lietuvai turėtų atstovauti EVT, konservatoriai ėmė kelti, laimėję Seimo rinkimus, tačiau kuriam laikui jis buvo primirštas, šaliai susidūrus su migrantų krize iš Baltarusijos.

R. Karbauskio teigimu, vėl keldami klausimą dėl atstovavimo valdantieji žemina prezidentą.

„Užsienio reikalų ministras niekada taip Lietuvos istorijoje nesielgė – nežemino viešai Lietuvos prezidento“, – sakė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas.REDAKCIJA REKOMENDUOJA