REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2019 m. Rugpjūčio 14 d. 09:04

R. Karbauskis apie „Vijūnėlės“ dvarą: Seimo nariai kištis neturi

Alytus

Romos Balsienės (ELTA) nuotr.

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


94836

Trečiadienį Druskininkų valdžios astovams susitinkant su Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu ir planuojant jam įteikti kurorto gyventojų parašus, kuriais prašoma politikų leisti įrengti vadinamajame Druskininkų Vijūnėlės „dvare“ M. K. Čiurlionio menų mokyklą, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis sako, kad Seimo nariams nereikėtų kištis į dvaro likimą. Jo teigimu, daug ginčų sulaukusi diskusija turėtų būti išspręsta teismo.

„Nesu įsigilinęs į šitą temą, tai yra labai sena tema, tiesiog nėra laiko domėtis. Tai yra teisinių ginčų objektas. Seimo nariai, politikai į teisinius procesus neturi kištis, ir aš bet kokiu atveju suprantu, kad teismas, kuris priima vienus ar kitus sprendimus, tai yra ta instancija, institucija, kuri turi tuos sprendimus priiminėti, ir čia kišimasis Seimo narių ar politikų būtų neteisingas kelias, nes mes sukurtume precedentą, kuris tikrai būtų pats blogiausias“, – trečiadienį „Žinių radijui“ sakė R. Karbauskis.

ELTA primena, kad Lietuvos apeliacinis teismas jau prieš dvejus metus nusprendė, kad Vijūnėlės „dvaras“ turi būti nugriautas, nes buvo pažeisti statybas kurorto zonose Lietuvoje reglamentuojantys įstatymai. Po teismo sprendimo pastato savininkas teigė, kad paklus teismo sprendimui. Galiausiai šiemet liepą dvaras buvo pradėtas ardyti, tačiau dėl vėlavimo atlikti griovimo darbus savininkui jau buvo pradėjusios kauptis baudos.

Tuo metu Druskininkų savivaldybės taryba liepos mėnesio pabaigoje nusprendė kreiptis į Vyriausybę dėl vadinamojo Vijūnėlės „dvaro“ nuosavybės perėmimo, pritaikant pastatą visuomenės poreikių gerinimui.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA