REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Gruodžio 5 d. 14:54

R. Karbauskis apie S. Skvernelio kuriamą partiją: socialdemokratams grėsmė daug didesnė nei mums

Lietuva

Reporteris BrigitaŠaltinis: Etaplius.lt


196506

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininku išrinktas Ramūnas Karbauskis teigia, kad, kuriantis naujai Sauliaus Skvernelio politinei jėgai, grėsmės „valstiečiams” esą nematantis. Anot R. Karbauskio, labiau susirūpinti turėtų socialdemokratai.

„Aš manau, kad socialdemokratams grėsmė daug didesnė nei mums, nes jie tapę liberalais, o Saulius Skvernelis – taip pat liberalas (...). Mes niekada nesakėme, kad Saulius Skvernelis ir mes turime tas pačias vertybes, mes labai skiriamės, bet dirbome kartu Lietuvai”, – sakė R. Karbauskis.

Anot R. Karbauskio, iš kitų politinių jėgų į S. Skvernelio partiją „Vardan Lietuvos” perėję nariai turi tik vieną vertybę – valdžios siekį, todėl, pirmininko teigimu, LVŽS liks vienintele politine jėga, ginančia tradicines vertybes.

„Ten jokių vertybių būti negali. Negali vienoje partijoje sutapti buvusių konservatorių, buvusių socdemų, buvusių „tvarkiečių” ir buvusių „valstiečių” vertybės. Ten vertybė yra viena, tas yra ne paslaptis, – tai valdžia. Tie žmonės, kurie valdžią mato kaip tikslą, jiems tas pats, jie gali būti kuo tik nori, kad gautų valdžią, todėl ir buriasi aplink Saulių, nes jis gali padėti tą valdžią gauti. O mes bet kokiu atveju esame reikalingi tiek, kiek žmonės norės, kad Lietuvoje būtų apgintos tradicinės vertybės, kad būtų išsaugotos tos sąlygos, kuriose mes gyvename, kad narkotikai netaptų kasdienybe. Mes pagrindinė jėga, kuri tai gali užtikrinti”, – sakė R. Karbauskis.

Be to, LVŽS pirmininko teigimu, grėsmės nekelia ir Lazdijų skyriaus kalbos dėl pasitraukimo iš „valstiečių" partijos. Anot jo, informacija apie Lazdijų rajono merės Ausmos Miškinienės kartu su visu „valstiečių“ Lazdijų skyriumi prisijungimą prie naujos politinės jėgos yra klaidinga.

„Informacija, kuri buvo žiniasklaidoje, kad iš mūsų išėjo Lazdijų skyriaus nariai, pasirodo, neteisinga. Merė ir skyriaus pirmininkas išėjo. Matau balsavimų statistikoje, kad daug Lazdijų skyriaus narių balsavo pirmininko rinkimuose, tai jie niekur neišėjo”, – teigė R. Karbauskis.

LVŽS pirmininku perrinktas R. Karbauskis teigia, kad partijoje nebus pokyčių ir pirmininkas toliau sieks ginti tradicines vertybes.

„Išrinkus mane, niekas nesikeis mūsų partijos politikoje. Išrinkus Surplį, taip pat nebūtų niekas pasikeitę, nes mes esame bendraminčiai. Mes už tai, kad reikia eiti vertybiniu keliu. Kalbant apie kitas partijas, jos krypsta liberalų kryptimi. „Valstiečių” partija yra vienintelė partija, kuri labai aiškiai atstovauja vertybėms, ir visiems aišku, kad su manimi, kaip su pirmininku, niekas nepasikeis, ir mes išliksime tais, kurie tas vertybes saugos, puoselės ir gins visomis jėgomis”, – sekmadienį Eltai sakė R. Karbauskis.

Anot R. Karbauskio, vienas iš pagrindinių „valstiečių” siekių ir toliau išliks narkotikų dekriminalizavimo ir partnerystės įstatymų neįteisinimas.

„Mūsų uždavinys labai sunkus, susiduriame su pamišusia valdžia, kuriai dabar yra svarbiausia įteisinti narkotikus. Kada šneka vienas iš koalicijos partnerių, kad jeigu nebus dekriminalizuoti narkotikai, tai jis pasitrauks iš koalicijos, tai klausimas, ar dar nors kiek proto liko, ar jau visai išprotėjo”, – piktinosi R. Karbauskis.

„Mūsų Seimo frakcija, didžiausia partinė frakcija, turi atstovėti daugumos visuomenės nuomonę. Privalome neleisti įteisinti narkotikų, partnerystę atmesti, kurios labai panašios į vienos lyties asmenų šeimos kūrimą”, – kalbėjo R. Karbauskis.

ELTA primena, kad sekmadienį baigėsi visuotiniai Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininko rinkimai. Kaip skelbia LVŽS rinkimų komisija, Ramūną Karbauskį palaikė 71,9 proc., Giedrių Surplį – 28,1 proc. rinkimuose dalyvavusių narių. Rinkimų rezultatus, partijos pirmininką, jo pavaduotojus ir kt. LVŽS struktūros dalis po savaitės, gruodžio 11 d., tvirtins LVŽS suvažiavimas, kuris vyks Marijampolėje.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungoje lapkričio 30 d. – gruodžio 5 d. vyko visuotiniai pirmininko rinkimai. Tai pirmieji rinkimai sąjungoje, kuomet pirmininką rinko ne delegatai suvažiavime, o balso teisė suteikta visiems partijos nariams, kurie savo balsus siuntė elektroniniu būdu. Specialiai partijos pirmininko rinkimams buvo sukurta sistema, kuri užtikrino demokratiškus ir skaidrius rinkimus. Partija žengia koja kojon su naujausiomis technologijomis, užtikrinančiomis galimybę visiems jos nariams dalyvauti viename svarbiausių partijos renginių. Visuotiniuose pirmininko rinkimuose dalyvavo 55,67 proc. partijos narių. Visuotiniai LVŽS pirmininko rinkimai laikomi įvykusiais, jeigu juose dalyvauja ne mažiau kaip pusė visų LVŽS narių, o išrinktu pirmininku laikomas kandidatas, surinkęs daugiau nei pusę rinkimuose dalyvavusių LVŽS narių balsų. Kaip teigia abu kandidatai, tai tikra demokratijos šventė LVŽS nariams ir pavyzdys kitoms partijoms.

Rugilė Augustaitytė (ELTA)REDAKCIJA REKOMENDUOJA