PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2020 m. Sausio 22 d. 18:27

R. Karbauskis apie R. Masiulio įdarbintus asmenis: bendramoksliai ir artimi draugai

Vilnius

Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


114723

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis teigia jau kitą savaitę paviešinsiąs skandalingą informaciją apie buvusio susisiekimo ministro Roko Masiulio susisiekimo sektoriuje įdarbintus asmenis. R. Karbauskis neslepia, kad R. Masiulio įdarbinti asmenys, skirtingai nei Jaroslavo Narkevičiaus pažymoje, yra susiję su artima aplinka. „Valstiečių“ lyderis teigia, kad vadovaujamas pareigas susisiekimo sektoriuje ėjo R. Masiulio buvę bendradarbiai, bendramoksliai bei artimi draugai.

„Taip, mes ruošiame, bus labai įdomus ir gražus sąrašas. Ten bus labai daug pavardžių paminėta. Visi mes tuomet juokėmės: nes vieno žmogaus, kuris bus ten paminėtas, mėnesinis atlyginimas yra toks pat kaip visų dvylikos, kurie paminėti įžymioje pažymoje apie lenkų kilmės žmones kartu sudėjus. Jų visų bendras atlyginimas atitiks vieno žmogaus, kuris bus tame sąraše. O ten jų bus daug“, – Eltai sakė R. Karbauskis.

„Bus labai įdomu, nes mes parodysime, kaip tie žmonės kartu su ministru juda. Kaip jie dirba vienoje įmonėje, o po to ministras tampa (kitos ministerijos – ELTA) ministru, ir jie tuomet kraustosi jau į kitas pavaldžias įmones. Jie juda su juo kartu. Tai yra nepotizmas aukščiausiu lygiu. Nepotizmas, apie kurį bando šnekėti Prezidentūra, ir tą žodį vartoja J. Narkevičiaus atžvilgiu, tai čia juokinga lyginti. Visi gali pasitikrinti, kas dirbo „Klaipėdos naftoje“ tuo momentu ir kur jie dabar yra“, – sakė R. Karbauskis.

Pasak „valstiečių“ lyderio, su šia pažyma jis supažindins ne tik visuomenę, Prezidentūrą, bet ir Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT).

„Kreipsimės į STT. Mes pateiksime aiškių įrodymų, kad yra nepotizmas... Ir čia bus ne partiniai ryšiai, o asmeniniai: bendradarbiai, bendramoksliai, draugai... Reikia, kad prezidentas gautų tą informaciją? Tikriausiai reikia. Mes nesame patikimas šaltinis? Tokiu atveju reikia patikrinti. Tad STT galės patikrinti, galės išplėsti. Žinoma, jie dar tokio tyrimo nėra atlikę, bus tiek pavardžių – šimtais tikriausiai!“, – sakė R. Karbauskis.

R. Karbauskis teigia, kad pažymą pateiks jau kitą savaitę.

„Kitą savaitę, aš jau mačiau tas lenteles. Bet mes jau turime viską surašyti iki galo ir tvarkingai padaryti, kad žmonės skaitydami viską suprastų. Todėl savaitės laiko mums turėtų pakakti“, – patvirtino „valstiečių“ lyderis.

R. Masiulis: R. Karbauskio tikslas yra gelbėti J. Narkevičių juodinant kitus

Reaguodamas į R. Karbauskio reiškiamus įtarimus, R. Masiulis Eltai tvirtino, kad tai dar vienas R. Karbauskio žingsnist gelbstint susisiekimo ministrą J. Narkevičių.

„Karbauskio tikslas yra gelbėti J. Narkevičių juodinant kitus“ , – Eltai teigė R. Masiulis.

R. Masiulis patikino, kad visos atrankos į susisiekimo sektorių buvo vykdomos pagal aukščiausius skaidrumo kriterijus.

„Mano vadovavimo susisiekimo sektoriui metu visos atrankos buvo vykdomos pagal aukščiausius skaidrumo kriterijus. Atrankas vykdė nepriklausomos atrankų bendrovės ar tam skirtos valstybinės institucijos“, – sakė R. Masiulis.

R. Masiulis dar kartą pasikartojo, kad tai „valstiečių“ lyderio kerštas už tai, jog jis, būdamas ministru, nušalino Arvydą Vaitkų iš uosto direkcijos vadovo pareigų.

„Kad Karbauskis keršys, žinojau tą pačią akimirką, kai atleidau uosto vadovą“, – sakė R. Masiulis.

ELTA primena, kad G. Nausėda, reikšdamas nepasitikėjimą susisiekimo ministru, kartu užsiminė, kad J. Narkevičius savo kuravimo srityje įdarbino 20 su jo atstovaujama Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS) susijusių asmenų.

„Valstiečių“ lyderis R. Karbauskis po susitikimo su prezidentu patikino ir toliau besilaikąs pozicijos, kad viešojoje erdvėje nuskambėjęs šalies vadovo pasisakymas apie neva 20 ministro Jaroslavo Narkevičiaus įdarbintų su jo atstovaujama LLRA-KŠS susijusių asmenų yra neteisingas.

ELTA